black_angel1
22.06.15,11:02
zdravim
dnes som si cez internet objednal el.naradie
platba cez cetelem 10x splatka
preklikal som sa cez stranky a prisla na mail zmluva

ale zmluva ma viac casti a to :
1.
ZMLUVA O SPOTREBITEĽSKOM ÚVERE
a
ZMLUVA O REVOLVINGOVOM SPOTREBITEĽSKOM ÚVERE A VYDANÍ KREDITNEJ KARTY A RÁMCOVÁ ZMLUVA O POSKYTOVANÍ
PLATOBNÝCH SLUŽIEB

2.ZMLUVU O REVOLVINGOVOM SPOTREBITEĽSKOM ÚVERE A VYDANÍ KREDITNEJ KARTY (ďalej len „ZoRSÚ“)
podľa zákona o spotrebiteľských úveroch
A RÁMCOVÚ ZMLUVU O POSKYTOVANÍ PLATOBNÝCH SLUŽIEB (ďalej len „RZ“)

dole v zmluve je :
Cetelem a Klient potvrdzujú, že si ZoSÚ prečítali, porozumeli jej a na znak súhlasu ju podpisujú.

a

Cetelem a Dlžník potvrdzujú, že si ZoRSÚ a RZ prečítali, porozumeli im a na znak súhlasu ich podpisujú.

inak povedane 1. podpis je o uvere na ten tovar ktory som si zakupil
2. podpis je o kreditnej karte a uver

otazka znie ak im to poslem podpisane len 1. uver na tovar co sa stane ? alebo ako to poriesit aby som sa vyhol tej kreditke ?
arizona
22.06.15,09:16
Je to bezne,ze ak kupujes tovar na splatky,tak spolocnost uzatvori s tebou zmluvu.
Pri revoltingovom uvere mozes aj v bucnosti za dodrzani danych podmienok nakupovat opat na kartu,ktoru ti vystavia.
black_angel1
22.06.15,09:20
to ze uzatvara somnou zmluvu na uver za tovar ktory som si objednal je jasne ale preco mi vnucuju ich kreditnu kartu s ramcom ? ja o to nemam zaujem

otazka znie ci im to mozem poslat bez podpisania tej 2 casti ktora sa tyka kreditnej karty + ramec
arizona
22.06.15,10:23
Neviem,ake maju podmienky. Spytaj sa ich...mozno odmietnu tovar predat ak nepodpises ich podmienky.
JankaO
22.06.15,10:58
V zmluve je niekde uvedené, že ak sa rozhodneš nevyužiť služby revolvingového úveru a vydanie kreditnej karty, odvoláš svoj súhlas a písomne to oznámiš spoločnosti. (je tam termín na odvolanie...) Nič nevnucujú, dávajú len možnosť využiť, alebo nevyužiť ich ponuku.
black_angel1
22.06.15,11:24
v zmluve su 2 policka pre podpis resp 3
1. uver na sumu toho objednaneho tovaru
2.uver 5000e (resp 600e) + karta
3. suhlas ze ak to nebudem splacat bude mi to zamestnavatel ztrhavat z platu

otazka bola
ak podpisem 1 a 3 ale nepodpisem 2 co sa stane a ci to tak vobec mozem spravit

pisal som ze to vnucuju pretoze to je sucast tej zmluvy
kopretinka
22.06.15,12:16
a keby si sa tak opýtal v ceteleme?
https://www.cetelem.sk/kontakty/
taiko
22.06.15,12:58
Ja na Tvojom mieste by som sa vyhol celemu Cetelemu a naradie si kupil, az ked na to budem mat.
Kreditke sa vyhnes tak, ze ked Ti ju domov poslu, tak ju postrihas a zahodis do kosa.
black_angel1
24.06.15,03:59
Volal som tam a teta povedala ze mam podpisat len to co som tu uviedol cize podpis 1 a 3
tak uvidime co sa udeje