rudko04
22.06.15,14:53
Prerábame starý domček. Chceme si spraviť strechu, ale zavadzia nám telefónny kábel. Pevná linka je tam zrušená už 9 rokov, a sa znovu pripájať. Ako máme postupovať? a kam sa obrátiť. Raz nám vravia Bratislavu, raz Banskú Bystricu.
Vďaka za pomoc.
Chobot
22.06.15,14:01
Vyznie to možno ako obchádzanie legálneho postupu, ale čo tak ten kábel jednoducho odrezať?
Peggynka
22.06.15,14:22
Zadaj dotaz na telekom,či majú nejaké vedenie na parcele č.xy ulica č. domu,obec/mesto a ako dôvod uveď plánovanú rekonštrukciu domu.
Len nerozumiem tejto vete:...Pevná linka je tam zrušená už 9 rokov, a sa znovu pripájať.
buchač
22.06.15,14:27
Chobot (Dnes 17:01) Vyznie to možno ako obchádzanie legálneho postupu, ale čo tak ten kábel jednoducho odrezať?
Ako som si pozrel nejaké stránky, tak jedna skutočnosť je podstatná, viď :


Aké sú inštalačné poplatky za zriadenie domáceho a firemného internetového pripojenia?

Cena zriadenia pre programy Doma Easy, Medium a Ultra je 49,- € s DPH, pre program Light je cena zriadenia 69,- € s DPH. Táto cena obsahuje zriadenie linky podľa tarify. Pri individuálnom pripojení cez anténu obsahuje všetky potrebné zariadenia (anténu, kábel, router, konzolu, montáž, dopravu ...). Pokiaľ sa pripájate na káblové vedenie, cena obsahuje montáž a ethernetový router.
Z uvedeného (aj keď sa jedná o internet) vyplýva, že kábal je v cene zapojenia, teda je vlastníkom klienta.
Takže by som nejak nevravel o nelegálnom postupe. Nevraviac už aj o tom, že linka je nefunkčná tých 9 rokov.
Štiepacie kliešte do ruky a fertig.
Chobot
22.06.15,14:28
Ja som si domyslel, že znovu pripájať sa nechcú.

Pre rudka:
Na druhej strane človek nikdy nevie. Čo ak sa rozhodneš pre internet od Telekomu? Alebo si kúpiš TV balík Mágio? Ak ten kábel tam necháš, tak ťa môžu hneď pripojiť. Veď to je len výhoda, ak máš zavedený kábel. STrecha sa dá rekonštruovať aj s tým káblom. Dočasne ho zvesíš a potom znovu priojíš k streche domu.
Peggynka
22.06.15,14:31
Bohvie,aký to kábel vlastne je :) Nepíše,že oni mali pevnú tlf.linku.
Peggynka
22.06.15,14:32
A ešte mu môže nájsť aj lepšiu "ďuznu" :)
buchač
22.06.15,14:35
Chobot (Dnes 17:28) Ja som si domyslel, že znovu pripájať sa nechcú.
===========================
Keby len Ty.

Otázka je jednoznačná. Ten text už horší.
rudko04
22.06.15,14:48
Dobre si si domyslel, nejak som tu vetu nedopisala :-)
rudko04
22.06.15,14:51
My sme mali pevnu linku. Ta sa zrusila a rodicia ten kabel chceli dat odstranit lebo on uplne previsa, ale kedze im nikto nevedel poradit a posielali si ich medzi sebou hore dole vykaslali sa na to.
pepa78
22.06.15,15:33
Búrali sme dom, v ktorom už bola linka nefunkčná 3 roky...ak tam neni linka, tak tam nemá kábel čo robiť..písal som žiadosť o odstránenie na Telekom na Jarošovej v BA, nereagovali...zavolal som tam, povedall, že kábel cvaknem sám a na druhý deň dorazili a kábel si cvakli...ak si z BA dám ti kontakt na človeka od Telekomu čo to chodí cvakať a zapíše o tom protokol......
rudko04
22.06.15,15:51
Nie sme z BA, ale aj tak dakujem, ked tak skusim poslat ziadost na tu Jarosovu ulicu a uvidim. Ak sa nikto neozve asi si ho zrusime sami.
marjankaj
22.06.15,15:52
Jasné, hocikto to cvakať nemôže. Na to treba aspoň 3 vysoké školy.:D
pepa78
22.06.15,16:13
...ešteže píšeš tie tvoje poznámky ako komentár...potom ti ich nemôže nikto dať ako neužitočné :) pekný večer
marjankaj
22.06.15,18:24
Najprv si naštuduj si, čo je komentár a potom tu vypisuj svoje "múdra"
http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=koment%C3%A1r
kukučka
22.06.15,18:51
Myslel si toto: pichľavá, zlomyseľná, vecná, ironická poznámka?
sito
22.06.15,20:13
marjankaj
22.06.15,21:03
Ďalšia, čo spadla z jahody. Doporučujem prečítať návod.

Reakcia na odpoveď
Cez komentáre môžete reagovať na každú odpoveď zvlášť. Napríklad ak potrebujete upresniť otázku. Ak upresnenie vyplýva z toho že ste nedostatočne definovali pôvodnú otázku, doplňte svoje upresnenie aj do pôvodnej otázky, aby ostatní odpovedajúci spracovali svoju odpoveď správne.
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
arizona
22.06.15,21:04
My sme tiez kupili dom,kde ,ostal na dome,po fasade tahany kabel od pevnej linky. Odcvakli sme ju a hotovo.
pepa78
23.06.15,04:27
...ak nemáš odpoved´t k veci, tak sa nevyjadruj...myslíš, že to niekoho zaujíma ?ň
marjankaj
23.06.15,06:51
Ja neodpovedám. Na to netreba vysokú školu aby si to zistil. Komentujem blbé odpovede.
Odpovedali iní, napríklad arizona a chobot. Nemusím sa opakovať. Ale to direktor asi nepochopí. Rozkazuj si vo svojej firme.
pepa78
23.06.15,10:59
...tak ti evidentne chýba zdravý úsudok...totiž tvoj komentár sa objavil pod mojou odpoveďou a myslím si, že označiť ju za blbú chce naozaj silnú mieru obmedzenosti...
marjankaj
23.06.15,11:12
Ale veď nech si vybaví aj povolenie od ministerstva, keď to príslušné úrady nevedia vybaviť.
Nad tvojím právnym "vedomím" sa radšej ani nezamýšľam. Veď aj Dežo Lakatoš by to vedel vybaviť. A kábel odnesie do zberných surovín.
pepa78
23.06.15,11:33
...tvoj komentár stále nevysvetluje, prečo komentuješ veci, ku ktorým nemáš odpoveď, ale len zbytočne rýpeš...čo sa týka môjho právneho vedomia...tušíš vôbec, že aktuálne si Telekom zameriava v obciach všetky stĺpy na ktorých má vedenie a následne aj kam to vedenie smeruje? Hm...nabudúce radšej psssst...
hans71
24.06.15,17:31
ja som mal tiez taky kabel,jednoducho som si dal rebrik,odcvakol som ho a zmotal ku stlpu na zem. este aj policajti sa divali a slusne sa aj zastavili,lebo im padol rovno pred auto
marjankaj
24.06.15,17:47
No vidíš, a pepov človek prišiel o kšeft....:eek: Keby to takto riešil každý, tak by zdochol od hladu.
pepa78
24.06.15,19:49
...vidíš niekde, že tá služba bola platená?
bettylou
25.06.15,04:55
Vo svojom voľnom čase a na vlastné náklady to hádam cvakať nechodí, či??