zuzana29
26.05.06,08:41
Dobrý deň,
účtujem v JÚ a chcem sa spýtať či musím vypisovať aj knihu pohľadávok a záväzkov, ak áno zapisujú sa do nej prijaté a vydané faktúry a ich úhrady?
Ďakujem
Katka10
26.05.06,06:45
Áno , musíš viesť evidenciu záväzkov a pohľadávok .
Do záväzkov zapisuješ došlé faktúry a pri ich úhrade zapisuješ aj dátum úhrady .
Do pohľadávok zapisuješ odoslané faktúry ...tiež i dátum úhrady .

Pri účtovaní do peňažného denníka zostatok záväzkov a pohľadávok úhradou znižuješ .

Pozri Zákon o účtovníctve § 15
plavčík
26.05.06,06:46
skús pozrieť
http://www.porada.sk/t16765-p2-knihy...nch-faktr.html

alebo použi vyhľadávač je tam toho dosť
zuzana29
26.05.06,06:46
Ďakujem za radu
Tweety
26.05.06,06:47
Dobrý deň,
účtujem v JÚ a chcem sa spýtať či musím vypisovať aj knihu pohľadávok a záväzkov, ak áno zapisujú sa do nej prijaté a vydané faktúry a ich úhrady?
Ďakujem Áno, tieto knihy sú potrebné, áno zapisujú sa aj fa aj úhrady záväzkov a pohľadávok.:cool:
zuzana29
26.05.06,06:55
takže aby som to zhrnula pri začiatku účtovania v JÚ potrebujem, ak nemám PC, peňažný denník, tlačivá na vydané faktúry, knihu záväzkov a pohľadávok, knihu prijatých a vystavených faktúr (pracujem ako obchodný zástupca) na začiatok by to malo stačiť?
Katka10
26.05.06,06:58
takže aby som to zhrnula pri začiatku účtovania v JÚ potrebujem, ak nemám PC, peňažný denník, tlačivá na vydané faktúry, knihu záväzkov a pohľadávok, knihu prijatých a vystavených faktúr (pracujem ako obchodný zástupca) na začiatok by to malo stačiť?

Popravím ...a/potrebuješ tlačivá faktúr
b/Knihu záväzkov
c/Knihu pohľadávok
d/Peňažný denník

Ak vystavíš fa tak ju zapíšeš do Knihy pohľadávok.
Tweety
26.05.06,07:01
takže aby som to zhrnula pri začiatku účtovania v JÚ potrebujem, ak nemám PC, peňažný denník, tlačivá na vydané faktúry, knihu záväzkov a pohľadávok, knihu prijatých a vystavených faktúr (pracujem ako obchodný zástupca) na začiatok by to malo stačiť? Ešte aj pokladničné doklady na prijaté a vydané hotovostí.
zuzana29
26.05.06,07:02
Ďakujem za rady veľmi ste mi pomohli. ako sa poznám určite sa ešte ozvem
dadika
26.05.06,07:25
jhugo
27.05.06,17:21
Mám prosbičku, ku koncu minulého roku som si založil živnosť, stiahol som si program JÚ OBERON a zistil som, že po ukončení roku 2005, alebo vlastne po zadaní roku 2006 mi v peňažnom denníku začal program pracovať "od nuly" napriek tomu, že mám peniaze na účte v banke i v pokladni a pri uzávierke roku 2005 to je uvedené. Je pravda, že mi účtovnítvo moc nehovorí, poradí mi niekto?
Zita5
27.05.06,17:29
Mám prosbičku, ku koncu minulého roku som si založil živnosť, stiahol som si program JÚ OBERON a zistil som, že po ukončení roku 2005, alebo vlastne po zadaní roku 2006 mi v peňažnom denníku začal program pracovať "od nuly" napriek tomu, že mám peniaze na účte v banke i v pokladni a pri uzávierke roku 2005 to je uvedené. Je pravda, že mi účtovnítvo moc nehovorí, poradí mi niekto?

Ja síce Oberon nepoznám , ale predpokladám , že sa spravila nejaká chyba pri prechode do roku 2006 .Vo väčšine prípadov zostatky ako je pokladňa,BÚ, sklad ,záväzky,pohľadávky - SW prenesie , ale treba ich zakliknúť .

Odporúčala by som nahodiť ručne počiatočné stavy .
Nakoniec , ak niekto v tomto SW pracuje , tak postup napíše.
jhugo
28.05.06,17:32
Ďakujem Zite, nahodil som to ručne, ale aj tak by som prijal radu, kde som spravil chybu
Ninna
28.05.06,17:41
Melnick ovláda perfektne tento program skús osloviť ju.Určite Ti poradí
Melnick
28.05.06,18:34
Mám prosbičku, ku koncu minulého roku som si založil živnosť, stiahol som si program JÚ OBERON a zistil som, že po ukončení roku 2005, alebo vlastne po zadaní roku 2006 mi v peňažnom denníku začal program pracovať "od nuly" napriek tomu, že mám peniaze na účte v banke i v pokladni a pri uzávierke roku 2005 to je uvedené. Je pravda, že mi účtovnítvo moc nehovorí, poradí mi niekto?


jhugo , rozbaľ JÚ,klikni na "FIRMA" z ponúkaných možností zadaj obdobie - ponúknu sa ďalšie 4 možnosti .Ty si vyber prevod počiatočných stavov
- môžeš tak urobiť aj teraz a prenesú sa Ti zostatky pokladní,BÚ,knihy cenín. Len zadaj v následnej ponuke správny rok,z ktorého chceš zostatky preniesť .