Zoltán Kovács
26.05.06,09:46
Ahojte poraďáci! Prosím poradte mi! Pri účtovaní zahraničných dodávateľských faktúr pre potreby samozdanenia (DPH) používam kurzy Colnej správy, ktorý je celý mesiac nemenný. Ale aj pre zaúčtovanie do denníka som použil tie isté kurzy. Ktoré asi som nemal, mal som použiť kurz NBS. Prosím o radu čí mám dobré tušenie, že to robím zle, a pri zaúčtovaní do denníka musím použiť kurz NBS.
Ďakujem! Je to dosť súrne.
Milan Benka
26.05.06,08:07
V účtovníctve používam kurz NBS, pri nákupe a predaji cudzej meny kurz komerčnej banky(zmenárne) a iba v prípadde samozdanenia by som použil kurz colnej správy.
jenny7
02.06.06,11:10
Ja učtujem všetko kurzom NBS. Dúfam, že je to správne. Ale radšej si nechaj poradiť od skúsenejších.
Paula
02.06.06,11:22
Vidím to tak, že ak mi vznikne záväzok v rámci colného dlhu voči Colnej správe, niet o čom uvažovať....ňou vyčíslenú DPH zaúčtujem na vstupe 343xx/379xx (úhrada 379xx/221xx)a v tej istej výške na výstupe v rámci DP DPH 343xx/343xx.
V prípade, že samozdaňujem bez účasti Colnej správy, riadim sa kurzom NBS podľa dátumov, daných zákonom.
Alebo to má byť inak?
gerty
02.06.06,12:40
Mala som daňovú kontrolu od vstupu do EÚ, samozdanenie som robila kurzom NBS tiež podľa dátumov, a bolo všetko O.K. Kontrolovali mi aj štvrťroky podľa evidencie VIES a iba taliani a poliaci nepoznajú štvrťroky tak ako my.