exploid
22.06.15,19:29
Zdravím, zaujíma ma ako to je so spachaním priestupku/trestného činu v zahraničí, rieši sa to len v danej krajine, alebo aj na Slovensku ? . Príklad: Na slovensku vydaní zákaz viesť motorové vozidlá a vediem motorové vozidlo v Poľsku. Je zato aj nejaký postih na Slovensku, alebo sa to rieši len v danej krajine ? Bolo by to marenie úradného rozhodnutia aj keď to nieje na území Slovenska ?

Vedel by niekto aký je postih v Poľsku za jazdu bez VP ? Taktiež ma to zaujíma aj v Chorvátsku.

Neviem to nikde nájsť, vďaka.
misoft
22.06.15,17:40
exploid
22.06.15,17:53
Čiže momentálne keď mám na Slovensku podmienku za marenie úradného rozhodnutia, nemôžem mať žiadnu postih na Slovensku, keď spácham priestupok/trestný čin v zahraničí ? Správne tomu rozumiem ?
misoft
22.06.15,19:12
Teoreticky - nie. Ale budeš mať problémy v zahraničí. Tam ti to spočítajú.
Zahraničie však môže požiadať, aby sa to riešilo v právomoci SK jurisdikcie - a potom ti to spočítajú.
Mimochodom - ja osobne by som neriskoval žiadne vylomeniny v zahraničí - oni totiž pritvrdili. V Chorvátsku ťa kľudne i do basy šupnú.
misoft
23.06.15,14:10
Teraz sledujem - ak spáchaš dopravný priestupok v zahraničí, chytia ťa (prípadne odfotia pri priestupku) - už nemusia žiadať ani to, aby ťa vybavili naši. Jednoducho ti príde lajstro a musíš zacálovať. začína platiť totiž medzištátna dohoda o riešení priestupkov v cestnej doprave - spáchaš v Poľsku, prídeš domov a o pár dní, týždňov, mesiacov ti príde platobný príkaz na zaplatenie pokuty. Okrem toho, oznámenie o spáchaní priestupku v zahraničí budú mať i naši policajti!