Tina2606
23.06.15,07:30
Dobry den,potrebujem surne poradit.V roku 1996 som sa vydala.Vtedy uz moj manzel bol vlastnikom 1/4 rodinneho domu.Ziskal ho dedicstvom po otcovi.Byval tam so svojou matkou,ona na prizemi domu,my sme sa nastahovali na poschodie.Na poschodi nebola este ani vakovka.Celu dorabku poschodia (izby,kupelna,wc,zavedenie plynu na poschodie)platili moji rodicia.V roku 2014 si moja svokra zaumienila,ze je to jej dom a tak mna a nase tri deti doslova vystvala z domu.(Najala si jedneho PANA?aby mna s detmi napadol,bola som pocas spanku zapalena aj s postelou,dala nam na vlastnu ziadost odpojit privod elektriny atd.)Moj manzel bol pre moju svokru cely zivot len poslusnym psom a na slovo ju pocuval.Ja som s detmi na neaky cas usla do Nemecka aby som sa zotavila a najme ochranila pred utokmi deti.Moja svokra napisala v mene mojho manzela ziadost o rozvod,on ju poslusne aj ked nerad ale podal.Cely zivot odovzdaval vsetky peniaze svojej matke,tak som v roku 2011 poziadala o zverenie deti do mojej starostlivosti a o urcenie vyzivneho.Po jeho podani o rozvod som uz vedela oco mojej svokre ide a tak som v aprili 2014 podala podnet na zacatie exekucneho konania na manzela s tym,ze ziadam o zaistenie vsetkeho hnutelneho a nehnutelneho majetku.Uz po schvaleni sudom na zacatie exekucneho konania moja svokra napisala darovaciu zmluvu,ze moj manzel daruje jej jeho 1/4 domu.On jej ju podpisal aj ked v tom case bol lieceny v psychiatrickej liecebni na sudom udelenom protialkoholickom lieceni a bol pod vplivom liekov.Po tomto nam moja svokra dala zrusit trvale pobyty v dome.Potrebujem sa s detmi okamzite vratit na SK,ale uz sme bezdomovcami!Ako by som mohla detom vratit domov ktory som im 19 rokov stavala?Na advokata financie nemame.Kam sa mame obratit?
ivka70
23.06.15,05:41
Hadam by si sa nechcela vracat do domu k svokre, kde ti ziadna ciastka nepatri ...
Pri vysporiadani BSM po rozvode si mala ziadat o vyplatenie polovice nakladov na investicie, ktore ste investovali pocas manzelstva do majetku tvojho manzela.
To je asi vsetko, na co si mala z toho domu narok.
Mate vysporiadane BSM?
Kedze menzel ziskal 1/4 domu dedenim, nemala by si nan narok ani keby ste bplo manzelia cely cas. Mohla by si akurat po nom dedit, ak by uz nezil a vlastnil by nejaky majetok.

Ak sa potrebujes vratit, vybuduj si novy domov, neviaz sa na dom, kde si byvala pred odchodom a ktoreho majitelia su aki su.

Ak ste boli rozvedeni, svokra mohla dat zrusit TP, tym skor, ze ste uz v dome nebyvali. Bezdomovcami ste boli uz davno predtym.
TP ma tak si tak len evidencny charakter, nema vplyv na vlastnictvo.
Tina2606
23.06.15,05:53
Dakujem za tvoju odpoved,no este nie sme rozvedeny.A v dnesnej dobe je to absolutne nemozne vybudovat si,respekt. detom novy domov ked mi v ruke ostane po vyplateni vsetkych nakladov 200 eur a tri hladne deti.Ich otec uz tri roky nicim neprispieva na ich vychovu.V dome mame doteraz vsetky osobne veci(osatenie,osobne dokumenty,nabytky od mojich rodicov,vsetko) a su nam este aj tie odmietnute vydat.Ten domov som stavala pre nase deti a teraz prave oni su z tamad vyhnane.Taktiez nerozumiem ako sa mohol udiat prepis,ked uz bol majetok zaisteny exekutorom .....
ivka70
23.06.15,05:57
Mohla si ziadat otca deti predbeznym opatrenim aj pocas manzelstva o vyzivne.
Sud uz o exekucii rozhodol?
Taky prevod majetku pocas exekucie je mozne napadnut. A majetok sa vrati spat.
Tym padom by nemohla svokra zrusit TP, lebo maznel nemoze zrusit TP manzelke a maloletym detom.
Tina2606
23.06.15,06:05
Ja som este pocas manzelstva v roku 2011 poziadala o vyzivne,mam otom aj pravoplatny rozsudok,deti boli zverene vylucne do matkynej starostlivosti.Skontaktovala som sa medzi inymi aj s ombudsmanskou kancelariou,kde mi bolo povedane,ze jedine moj manzel moze poziadat cez sud navratenie daru,ale ten si radsej prerezal zili ako by neuposluchol svoju matku.
Tina2606
23.06.15,06:14
Aj na policii som ho uz nahlasila za zanedbavanie povinnej vyzivy,no zbytocne.Je vedeny na urade prace,dostava prispevok v hmotnej nudzi,na byvanie a vsetko co sa da a popritom na cierno pracuje a ma mesacny prijem 900 eur.Aj som ho nahlasila s tym,ze som udala presnu adresu kde pracuje,tyzdenne vise 60 hodin,ale bolo mi povedane,ze je to tazko dokazatelne .....
Chobot
23.06.15,07:18
Mňa by len zaujímalo, na základe akého titulu si dala návrh na začatie exekučného konania? Neplatil ti výživné? Mala si súdne rozhodnutie?

A o tom, či exekútor zaistí nejaký majetok, ty nerozhoduješ. To je vecou exekútora akým spôsobom vymôže sumu.

Mne v tvojom príbehu nesedí veľa vecí. Buď si nenapísala pravdu, alebo si veľa vecí zamlčala alebo je časť z toho výmysel. Každá minca má 2 strany, ja by som bol zvedavý na tú druhú stranu.
Tina2606
23.06.15,07:29
Dakujem za koment.Uz som vissie napisala,ze sud urcil vyzivne uz v roku 2011 a otec uz tri roky neplati vyzivne..... A ano ako dodatok mozes poziadat exekutora o zaistenie majetku ak mas opodstatnene podozrenie -co ja som ocividne mala,ze s nim bude ucelovo manipulovane.A ano aj s tym suhlasim,ze som tu napisala len to najdolezitejsie,lebo keby som to tu vsetko napisala bolo by to aspon na 10-15 stran ...... Ale ked sa vies vyjadrit k veci kludne sa pytaj ja budem len rada ...
arizona
23.06.15,07:36
Cely pribeh je nejaky nepochopitelny...

To sa len tak zoberies s detmi a ides sa skryt do Nemecka? Kde a z coho si tam zila,ked pises,ze manzel svoju vyplatu daval matke?
Cele tie roky v tom dome si bola hlucha a slepa? Preco si investovala do cudzej hnutelnosti,ked pises,ako ti tam robili zle?

Pises,ze ti svokra podpalila postel,na ktorej si spala. Podala si podnet na Policiu za pokus o vrazdu?
Aj ked mi je divne,ze by si svokra dobrovolne zalozila poziar vo svojom dome...

Ten dom ti nikdy nepatril,robili ti tam zle. Preco sa tam chces teraz silou-mocou vratit aj s detmi???
Tina2606
23.06.15,07:47
Ked ma videla rodina na Skype,tak okamzite prisli po nas.Doteraz sme boli u nich,ale to sa neda inemu bit na krku,lebo si neviem poradit s nejakou starou chamtivou psychicky chorou zenou.Na SK sa musim vratit aj koli sudom,ajkoli skole.Ked sa nevratim s detmi na skusky este aj koli tomu mozem bit stihana,ze zanedbavam povinnu skolsku dochadzku .... Aj ked som podala na moju svokru trestne oznamenie a to na prokurature rovno,tak mi z policie prislo odmietnutie,ze cin nebol dokazany ... Otazka je to ked sa aj vratim na Slovensko a vystupim z autobusu kam pojdem?Cely zivot som vsetky financie vkladala do toho domu s tym,ze bolo nam prislubene,ze bude prepisany na deti.Viem bola som velmi naivna a hlupa,ale teraz to uz nezmenim a pre moju hlupost teraz nemozu trpiet deti ....
arizona
23.06.15,09:29
Ak mozes nejako dokazat sumy,ktore ste pocas manzelstva investovali do kupy zariadenia a pos. mas moznost pozadovat polovicu sumy od ex,aby ti vyplatil. Ale vlozene investicie na rekonstrukciu cudzej nehnutelnosi,to uz je mala sanca. Mozno,keby si mala nejakeho sikovneho pravnika... Preco nezostanes s detmi byvat v Nemecku? Pises,ze tam mas rodinu,ktora ti je ochotna pomoct. Najdi si pracu,zapis deti do skoly,vybav si nejaky podnajom ( v DE je vela bytov,ktore prenajimaju mesta za rozumne ceny) a zacni radsej rozmyslat tym smerom. Vracat sa do cudzej nehnutelnosti a marnit cas,energiu a peniaze na dlhorocne tahanice po sudoch to nevedie k nicomu,iba stracas cas.
Tina2606
23.06.15,10:08
Ano po case je to riesenie,ale teraz je otazne naco mam pravo ja a naco moja svokra.S detmi momentalne musim na nejaky cas sa vratit no som si ista,keby sme vkrocili do domu bol by z toho policajny pripad,ved nie preto takto skaredo okradla moja svokra deti aby ich tam potom strpela.Potrebovala by som poradit teraz momentalne naco mam pravo a naco nie.Potom neskor popripade podam na sud aby ma svokra vyplatila a ja kupim detom nejaky mensi byt aby sa mali kam vracat do svojej vlasti.Su este male a nikdy sa nevie vediet ako sa oni rozhodnu,chcem ich zaistit,no teraz momentalne musim riesit nas momentalne velmi dolezity prichod na Slovensko a uz absolutne si neviem rady.To neverim,zeby boli na Slovensku take zakony,ze jedna chamtivka len tak bez niciho moze spravit z troch deti bezdomovcov.Keby nebolo ziadne riesenie to by som bola velmi sklamana celym Slovenskym systemom.Nejake riesenie musi existovat,len neviem ake a preto potrebujem radu .... Ale dakujem ti :)
Mária27
23.06.15,10:12
Ak išlo o investovanie do manželovho majetku z jej výlučných peňazí alebo čo ona dostala darom, môže ich žiadať celé pri vyporiadaní BSM. Iba majetok BSM sa delí napoly.
O zrušenie a vyporiadanie BSM možno zo závažných dôvodov žiadať aj počas manželstva.
arizona
23.06.15,10:15
Nechapem, preco pises, ze byvala svokra " chamtivka" spravila z vasich deti bezdomovcov. Nechcem sa zastavat svokry,ale deti maju hlavne RODICOV, ktori ich priviedli na svet a RODICIA by im mali domov a strechu nad hlavou. Svokra sa mozno nezachovala pekne voci tebe a detom,ale je to jej dom,ona si ma narok rozhodnut,kto tam bude byvat a kto nie.
Tina2606
23.06.15,12:10
Ano ALE! Mala by si pravdu keby ten dom dokoncila ona a nie moji rodicia.Uz som tam mala trvaly pobyt a ale kym sme nedokoncili aspon jednu izbu a nepostavili vlastnu kupelnu.Uz som tam byvala ked moji rodicia mi dali zaviest plyn na poschodie.Tym padom jej patri jedene stena a aj tu bez vakovky.... Ked sme dokoncovali dom,tak 1/4 patrila mojmu manzelovi takze nie cudzie sme dokoncovali.Viem to je moja chyba,ze som netrvala na tom aby aj ja som bola vpisana medzi majitelou,ale keby som si niekedy myslela,ze takto dopadnem ani by som sa nevydavala.Arizona cim by si takyto tvor nazvala ako je moja svokra?Keby nebola chamtiva tak by nas upozornila este pred dostavanim,ale ona naopak slubovala,ze to robime nasim detom!A keby sa nechcela obohacovat na nasom majetku tak by napisala darovaciu zmluvu s darovanim detom a nie samej sebe a prikazala ju podpisat svojmu synovi ..... O deti bolo postarane RODICMI kym sa tej mrche nezachcelo celeho domu!
Gabi03
23.06.15,12:27
a ty máš podpísanú darovaciu zmluvu s tvojimi rodičmi o prijatí peňazí na dokončenie domu?
Tina2606
23.06.15,13:45
Mam ich cestne prehlasenie podpisane a overene pred notarom o sumach ktorymi mi prispievali.....
zuzurka
25.06.15,14:53
nazvala by som tvoju svokru sviňou,aj ja mám takú aj podobný príbeh,asi tým starcom začína po 70desiatke šibať,ale pritom chcú aby sme sa o nich skvele postarali a do konca života poslúchali ,starali sa o nehnuteľnosť,investovali aby si oni mohli dôchodky užívať a teba okradnú o to čo si investovala do svojho domova
buchač
25.06.15,15:00
Chobot
Buď si nenapísala pravdu, alebo si veľa vecí zamlčala alebo je časť z toho výmysel.
===========================
Všetko dokopy.
Tá story by poslúžila ako námet na jeden seriál...posunul by som Andymu Krausovi. ;)
Katy a R
25.06.15,15:20
načo sa chceš vracať do toho domu? Pohľadaj si nejaký podnájom - keď aj jednu izbu - určite to bude lepšie aj lacnejšie - ak je pravda, čo si napísala. a potom si poriešiš všetky "záležitosti" ..
a keď už ozaj ani to nemôžeš - sú aj azylové domy ... tam by ti možno pomohli (poradenstvo poskytujú) aj s rozvodom a majetkovým vyrovnaním..
Tina2606
29.06.15,06:32
Zuzurka podarilo sa ti to nejak vyriesit? Ako? A inac mas vo vsetkom pravdu,len oni si neuvedomuju,ze my nie sme za nich,ale za nase deti zodpovedny ....
zuzurka
12.09.15,09:56
ešte sa to naše nevyriešilo,už druhý krát žiadajú vrátiť dar,teraz sme mali druhé pojednávanie kde vypovedali svedkovia a ešte bude jedno,neuviedli žiadny dôvod na vrátenie daru,stále splietajú aj so svedkom,že sme nič neinvestovali,že sme v dome podnikali,že sa nám nedarilo v podnikaní,že sme odišli a neupratali,že sme neinvestovali ani cent,samé nepodstatné klamstvá,nič čím by ich syn porušoval dobré mravy