maajkaa
23.06.15,14:14
Som ZŤP, zamestnaná a chcem si privyrobiť predávaním handmade vecí na festivale(jednorázovo). Tým pádom nemusím mať registračnú pokladnicu iba vypisovať príjmové doklady? Kedže vykonávam svoju činnosť ako vlastnú umeleckú tvorbu potom dosahujem zdaniteľné príjmy a tým pádom, "takejto FO vzniká registračná povinnosť u správcu dane v zmysle § 49a ods. 2 zákona o dani z príjmov, pričom následne jej správca dane pridelí osvedčenie o registrácii (DIČ)"? To mi môžu dať DIČ ked nie som nijaká forma podnikania?
Behám po úradoch stále ma odporúčajú na call centrá a weby, kde mi nikto zatiaľ nedal 100% odpoveď... Ďakujem za vaše odpovede.
Dáša_
23.06.15,15:25
skus prečítať toto, možno ťa to trochu posunie http://ludskourecou.sk/2013/10/licencna-autorska-zmluva-usetri-odvody-aj-vyberie-peniaze-z-eserocky/