Petra2828
23.06.15,16:40
Dobre takže takto mam s tym znamym negativne skusenosti,
takže moja otazka znie, že citujem
"ked budem mat poplatenu podstatnu čast dlhu tak ti všetko vratim spat a aj uhradim uver, ktory si kvoli mne vzala "

Mam tomu verit alebo nie? Je nejaky zakon, pomocou ktoreho by sa dal previesť uver na toho znameho, nakolko podla vypisu je zrejme, ze vsetko som mu poslala a ja som z toho nemala nic?
Za odpoved dakujem a hlavne mi neboženkajte to mi nepomože porada je tu od toho aby zmyslu plne poradila a nie aby sa tu posudzovalo kto ako piše takže som zvedava na vaše rady diki moc
misoft
23.06.15,15:45
A) Keď píšeš - píš to tak, aby sa to čítať dalo. Z tohto textu sa ani somár nevysomári - žiadne rozdelenie do zmysluplných viet, žiadne čiarky - len siahodlhý text bez hlavy a päty.
B) Ak sa niečo požičiava - tak sa to niekde spíše. Len "blázon" požičia na "dobré slovo"!.
buchač
23.06.15,15:59
Mne stačil len názov...

Ten zvyšok je proste nečitateľný...keby to mal jeden prečítať na verejnosti, tak sa zblázni.

Ale pointa je správna. Naivní ľudia (vo financiach) ešte nevymreli.
taiko
23.06.15,16:00
a v com presne chces poradit? Aka je otazka?
arizona
23.06.15,17:47
Boze! To je jedna veta? Vzdala som citanie asi pri piatom riadku...
kukučka
23.06.15,19:37
Never mu už ani jedno slovo a daj si veľký pozor, aby si aj ty nemala exekúciu, kto potom pomôže tebe? Môžeš sa obrátiť na súd, môžeš na základe dôkazov aj vyhrať, to však nie je záruka, že ti vráti peniaze.
Pravdepodobne nie si jediná, od ktorej vylákal peniaze a bude to skúšať ďalej.
Pochop to konečne.
taiko
23.06.15,19:44
Never mu a uz mu nedaj ani korunu, lebo aj Teba obrati na psi tridsiatok a budes tu pisat, ze si prisla o byt, ci dom
misoft
23.06.15,19:55
Keďže si to konečne riadne napísala a upresnila.
Pokiaľ si to prevádzala z účtu na účet - záznamy o tom existujú. Je smola, že si si to neošetrila písomne - takže teraz len od neho potrebuješ Uznanie dlhu.
http://uznanie-dlhu.sk/uznanie-dlhu/vzor-523 (upraviť podľa potreby)
Ak ti to podpíše - je už reálna šanca, aby si svoje bubáčiky dostala späť.
Ak do doby na tomto uznaní nevráti peniaze - smer súd, vydanie platobného rozkazu, smer exekútor. A jemu nepomôže už ani svätená voda.
A bude mať na krku ďalšiu exekúciu.

Poznámka na koniec: už ti písali - už žiadne poskytovanie peňažnej výpomoci - tvojou úlohou tvrdo ísť po ňom a žiadať späť svoje.
arizona
23.06.15,21:28
..."a hlavne mi tu nebozenkujte a neposudzujte ako kto pise"... No, nehnevaj sa,ale ked ziadas o radu, tak je slusne napisat to tak,aby nik nemusel po tebe lustit hovadiny,ktore napises. Kebyze napises text v normalnej,spisovnej slovencine,tak ta nik nebude kritizovat...
Petra2828
24.06.15,11:06
ok ospravedlnujem sa ale bola som včera dosť rozladena z toho že som nevedela ako postupovať a namiesto rady krytika ja viem že gramatika nič moc ale pišem z mobilu no slubujem že na tom popracujem
Petra2828
24.06.15,11:31
Dakujem ja viem že to tu niekde je ale chcem to urobiť čo najskôr a to že chcela by som zablokovať odosielatela server gmail.com aby som už nikdy v živote odneho nedostala žiadny email da sa to ? za odpoved dakujem
taiko
24.06.15,11:46
neblokuj si email, ale naps panovi, ze ak Ta bude otravovat, tak to oznamis na policii
Petra2828
21.07.15,11:15
Zdravím takže už to rieši moj právnik avšak znova mi napísal ten uživatel o ktorom som vam pisala a síce toto zámerné som to dala do mužského rodu pre istotu : citujem

Lenze moj zlaty - kym sa pozickomat dostane k tomu, aby si ty mal exekuciu, tak prejdu dva roky - ty sa bojis toho, co ho sa bat nemusis , ano ja viem, ez ta to trapi, lenze to trapi aj mna. Ano vsugeroval si si kransu blbost a nie je nic smutnejsie ako ke dniekto veri hluposti,a le to je tvoj problem -pre mna jedina sanca,a ko som pisal vyplatit tu cakajucu exkeucku a dostat s ak peniazom. Preoc ti nic neposielam? Pretoze rieism problemy anie problemy, ktore tu budu o rok - ke dporiesim seba, mozem aj teba, naopak to nie je, ale smaozrejme ty by si uvital velkolepe gesto - ano poslem ti 300 eur a bud eto to psoledne na desta rokov? To je podla teba lepsie ako vyrieist to cele naraz a vratit ti vsteko? Asi ano. Ty si sklamal mna, pretoze si vymyslal blbosti. A zmluvu ti poslem notarsky overenu a vytalcenu normalne v papiernictve. Tak s arozhodni, daj mi dnes vediet. Ja svoje slovo dodrzim.
Ja ta neklamem, skus mi rpsom ta verit a vyrieisme to - zamysli sa nad tym, prosim ta. parametre zmluvy alebo prehlasenia si napis sam.......seriozne.

Viete ja som naivná je si poviem že už mu nedaám nič ale vždy ma vedel presvedčiť niečím ako je toto tak pre istou a pýtam vás ktorý už poznáte ľudí a uvažujete triezvo že čo si o tom čo napísal myslite? Mám mu veriť alebo nechať to na právnika nech sa sním popasuje? lebo už je mi dlžný 3300eur bola som hlúpa a aj napriek tomu čo som sa dozvedela som mu naletela a išlo mu 300eur a potom napísal že úverová spoločnosť credit one mu nechce pustiť od exekúcie atd a ja som teraz na mizine je to moja chyba ja viem ta aj si ponesiem za to následky tak preto sa pýtam na váš názor za vaše odpovede budem vdačná a rada s pozdravom
Chobot
21.07.15,11:35
Ak je ochotný spísať zmluvu o pôžičke a ešte ju podpísať pred notárom, tak sa aspoň toho chyť. Nech teda spíšete tú zmluvu, aby si mala aspoň nejaký doklad o existencii dlhu. Tá zluva ti síce nezaručí vrátenie pôžičky, ale aspoň budeš mať niečo voči nemu, čo môžeš aj súdne využiť na vymáhanie dlhu.

Ale verím tomu, že ani len tú zmluvu ti nedá. Len ti motá hlavu a ťahá z teba ďalšie peniaze.
misoft
21.07.15,12:53
Hele Petra - ako Chobot napísal - ak budeš mať lajstro od neho (nej) o uznaní dlhu, alebo zmluvu o pôžičke - tak ON sa strašne mýli, že exekútor sa rozhýbe až po X rokoch. Pokiaľ budeš mať v rukách platobný rozkaz - smer exekútor.... A on sa len potom bude diviť, až okrem exekúcie z pozickomatu, bude mať i ďalšiu - od teba...
A ešte niečo - i s exekútorom sa dá dohodnúť na tom, aby začal exeuovať urýchlene - veď náklady i tak zaplatí on....
monika1991
21.07.15,14:33
v dnešnej dobe v otázkach financií sa ani rodine nedá veriť, takže byť tebou dobre si to dobre premyslím a s exekútorom na krku žiť je tažké, čo Ti môžu potvrdiť všetci tí, kt.sa tiež nechali peknými rečičkami nachytať a verili planým sľubom
Petra2828
21.07.15,14:47
misoft dakujem ale neviem či si ma pochopil požičkomat platim ja za neho hej to mi len napisal že sa nemusim bat exekucie od požičkomatu atd lebo om mu nadavala atd ale dakujem ž ste mi poradili poslala som to co mi navrhoval kolega a uvidime ci to podpiše asi nie ale tak za pokus už nič nedam skratka radite mi aby som mu neverila a nič mu nedavala na zaklade toho čo mi napisal je tak? ak ano tak už naozaj sa budem riadit vašimi radami a dakujem vam že mi radite s pozdravom
misoft
21.07.15,15:00
Sorry. Jemu sa to píše, že exekútor z požičkomatu nebude - veď sa spláca. Odkladaj si všetko, čo sa toho týka. Ak budeš mať uznanie dlhu, zmluvu - vykašli sa ty na slušnosť - rovno to drbni exekútorovi. Bez pardónu - vieš, ako sa vraví: Aký požič, taký VRÁŤ! Tak mu to vráť i s úrokmi, nech si to vyžerie úplne až do dna, i keby o gate mal prísť!
buchač
21.07.15,15:50
Názov témy :

Pôžička na dobré slovo

Zvyšok som viacmenej nečítal.
Poviem ale za seba :
Ani vlastnému bratovi...a to podotýkam, s bratom mám fakt perfektný vzťah.
Consultix
22.07.15,07:29
V uvedenom pripade by som nepostupoval formou uznania dlhu, nakolko ten nesluzi ako exekucny titul. Ako pise misfot, v tom pripade je potrebny sud, pravoplatny exekucny titul vo forme platobneho rozkazu. Narazas na mozne problemy s dorucovanim a spravoplatnenim rozkazu/rozsudku, pripadne stale ma moznost sa odvolat a bude sa to natahovat.
Odporucam navstivit notara, spisat notarsku zapisnicu tak, aby po nasplneni zavazku v dohodnutej lehote ta sluzila ako exekucny titul. V tom pripade bez sudu navstivis den po uplynuti sudneho exekutora, ktory zacne konat bez otazok.