feex8
23.06.15,16:58
Zdravim, nevie mi niekto poradit, ci (a ako) je mozne urobit nasledujucu tabulku?

V exceli mam viacero harkov. Na prvom je zakladna tabulka, v ktorej je nazov vsetkych zazmluvnenych firiem, meno pracovnika a datum, kedy vykonal poslednu kontrolu a datum, do kedy musi byt vykonana dalsia kontrola.
Potrebovala by som, aby mi do dalsieho harka (do novej osobitnej tabulky) vypisalo iba kontroly, ktore maju byt vykonane v dalsich konkretnych mesiacoch. Teda ze by mi vypisalo vsetky kontroly, ktore maju byt urobene v mesiaci august. Momentalne mam harky v tabulke: Kontroly komplet, JUL, AUGUST, SEPTEMBER, OKTOBER, NOVEMBER, DECEMBER - v tych mesiacovych by mali byt rozpisane konkretne naplanovane kontroly za ten ktory mesiac

Potrebovala by som tak urobit samostatne tabulky na kazdy mesiac, ale cez nejaky vzorec, lebo stale to filtrovat a lepit je nie len pracne, ale moze tam vzniknut chyba - napr. ak sa vykona mimoriadna kontrola a podobne. Nekonecne kopirovanie a lepenie v tomto pripade nie je cesta.

Je taka moznost, zeby mi na zaklade nejakeho mesiaca v datume (z urceneho stlpca v hlavnej tabulke) vybralo potrebne riadky a urobilo vlastnu novu tabulku na osobitnom harku / tabe?

Dakujem
excel.sk
23.06.15,15:14
Dobrý deň,

spravte kontingenčnú tabuľku, dátumy zoskupte podľa mesiacov a rokov (ak sú to teda naozaj dátumy a nie slovné určenie mesiacov, tam by to bolo hneď aj bez zoskupenia)

potom máte na výber, aké zobrazenia si spravíte

plus ak chcete každý mesiac samostatnú tabuľku, tak dáte mesiac do filtrov a dáte príkaz Zobraziť strany filtra zostáv


ak dáte vzor súboru, spravím to
ivka70
23.06.15,15:24
Ty ako lektor, by si mal vediet, ze to, co si niekto "osaha" a doladi sam ( s dobrou radou ako na to), to si najlepsie zapamata.
A daj a spravim by som ponukala az ked nebude ine riesenie ... Inak super rada :)
Kabaka123
23.06.15,15:42
vlož vzorovú tabuľku...
Kabaka123
23.06.15,15:44
A daj a spravim...
-------------------
asi má dosť času a nudí sa:):):) však ho nechaj...