Karmenka
26.05.06,10:43
Prajem pekny den, potrebujem poradit resp. moj kolega, ktorý si cez internetový obchod objednal tovar (komponenty do PC) v hodnote cca 4.400 Sk co bolo 8.2.2006. Dosla mu zalohova faktura, ktoru obratom uhradil. Do dnesneho dna mu poslali len jedinu vec v hodnote cca 900 Sk, aj to po niekolkych telefonatoch a emailoch. Z ich strany nebol ziaden zaujem na vyriesenie tohto problemu a dodnes aj napriek telefonatom, kde mu slubuju doriesenie tejto veci mu neposlali tovar ani peniaze co mu stale slubuju. Ako to ma riesit ? Oplati sa to riesit nejakou pravnou cestou, lebo penaze zvysne nema a nevie ako dalej. Dakujem pekne.
plavčík
26.05.06,08:54
Ja by som to rieši písomne -žiadosť. A ak by sa mi ani potom nepodrilo nič vyriešiť poslal by som na nich kontolu - obchodnú i daňovú...
Katka10
26.05.06,09:04
Prajem pekny den, potrebujem poradit resp. moj kolega, ktorý si cez internetový obchod objednal tovar (komponenty do PC) v hodnote cca 4.400 Sk co bolo 8.2.2006. Dosla mu zalohova faktura, ktoru obratom uhradil. Do dnesneho dna mu poslali len jedinu vec v hodnote cca 900 Sk, aj to po niekolkych telefonatoch a emailoch. Z ich strany nebol ziaden zaujem na vyriesenie tohto problemu a dodnes aj napriek telefonatom, kde mu slubuju doriesenie tejto veci mu neposlali tovar ani peniaze co mu stale slubuju. Ako to ma riesit ? Oplati sa to riesit nejakou pravnou cestou, lebo penaze zvysne nema a nevie ako dalej. Dakujem pekne.

Doporučujem kolegovi už netelefonovať , všetko písomne . Treba napísať jeden prípis, v ktorom uvedie priebeh celej obchodnej záležitosti a nakoľko po niekoľkonásobnom telefonickom vyzvaní..... pokiaľ zaplatený tovar do 7 dní neobdrží , bude postupovať právnou cestou s ohlásením na DÚ a ŠOI v mieste sídla firmy .
Nech uvedenú lehotu počká na odozvu a potom môže začať konať . .
dadika
26.05.06,09:04
Ja by som isto riešila písomnou formou-samozrejme doporučene. Nie je nad to, keď máš dôkaz o tom, že sa pokúšal vyriešiť tú vec sám, ale oni nereagovali.
Upozornila by som ich aj na fakt, že v prípade, že tovar, resp. peniaze nevrátia, tak celú zú záležitosť posunie na riešenie súdnou cestou.
Veľa šťastia.
Karmenka
26.05.06,10:32
dakujem Vam pekne za radu... prajem pekny den :)
josh
26.05.06,11:02
este prosim prezrad nazov tej firmy alebo obchodu, nech si tam neobjednavam.
Karmenka
26.05.06,11:20
willma
26.05.06,12:01
http://www.3ksro.sk (http://www.3ksro.sk/)
Solídnosť firmy je už v názve "trik"