jozef481
24.06.15,16:33
Mám viacej exekúcii z minulosti kvôli spoločníkovi v bývalej firme. S niektorými exekútormi som dohodnutý na splátkovom kalendári. Mám teraz možnosť zamestnať sa na živnosť poprípade cez sro. lenže v prípade že si založím živnosť a príde mi tam nejaká výplata resp.preplatená faktúra zablokuje mi exekútor účet? To isté platí aj na jednoosobovú sro. Rád by som si všetko postupne vyrovnal ale ak mám robiť a všetko mi má exekútor zablokovať tak ani nemá význam chodiť do práce,resp.nebudem mať za čo. Viete mi poradiť ako by sa to dalo urobiť aby som mohol normálne fungovať a sám si postupne veci posplácať?
Jarka 1
24.06.15,14:43
Zamestnaj sa vo svojej sro. Tvoju sro ako zamestnávateľa bude kontaktovať exekútor na vykonávanie zrážok zo mzdy. Ty budeš sebe ako zamestnancovi strhávať postupne z platu určitú čiastku tak, aby ti niečo aj zostalo. To už porieši tvoj účtovník. Ex nerieši, že je to tvoja sro. Rozlišuje len zamestnanca a zamestnávateľa.
Katy a R
24.06.15,14:49
ak nebudeš mať účet - tak exekútor ti nemá čo zablokovať :) Zrejme budeš prípad "akože zamestnaného živnostníka" - nech ťa platia keš.
Katy a R
24.06.15,14:57
no veď nebude mať mzdu - bude szčo ;)
jozef481
24.06.15,17:29
ok...dík za názor....ale nemôže zablokovať tú celú sro? a aj účet eseročky?
Jarka 1
24.06.15,18:02
Dva mesiace dozadu som riešila presne takúto situáciu u klienta. Jediný spoločník sro bol zároveň zamestnancom. Prišla exekúcia na nejaký dlh, keď ešte nemal sro. Sro ako zamestnávateľ bola vyzvaná na spoluprácu a exekučné zrážky sa zrážali zo mzdy zamestnanca /spoločníka/. Nič sa nezablokovávalo. Veď sro môže vlastniť aj viac spoločníkov a oni nemajú nič spoločné s dlhmi zamestnanca. Samozrejme, že považujem za samozrejmé, že svoje dlhy si ako zamestnanec budeš postupne splácať.
jozef481
24.06.15,18:08
ďakujem....jasné že si to chcem všetko vyrovnať...ja som si len myslel že exekútor zablokuje obchodný podiel a a takisto účet keď si nájde v obchodnom registri že sro je vlastne iba moja...neviem ako to chodí
marjankaj
24.06.15,18:11
Presuň svoje podnikateľské aktivity na Belize. A hlavne aj seba. Príkladov je dosť.
jozef481
24.06.15,18:13
aj to je riešenie...ale nejde o niečo veľké...dá sa to pekne vyrovnať len keď ti niekto všetko zablokuje tak sa nedá robiť
jozef481
24.06.15,18:15
myslím že sro je aj tak lepšie riešenie ako živnosť...neviem....len ju nechcem kupovať zbytočne a nakoniec zistím že mi to aj tak zablokuje
misoft
24.06.15,18:18
jozef481
24.06.15,18:21
vtipné....letenka by bola drahšia ako dlh