janto2
25.06.15,12:33
Dobry den, mal by som taku otazku, bol som na jednom festivale v cesku a ked som sa vracal, tak som nafukal este. Moja otazka znie, ze na SR soferovat mozem, len ako bude prebiehat vratenie toho VP? budem musiet nieco pobehat, nejake papiere povypisovat alebo aky tam je postup? Zazil toto uz niekto?

Pre spekulantov co budu pisat ze nech mi ho radcej uz nevratia tak dolozim info ze sam som zastavil auto, co som presiel par metrov, vyhladal policajtov a z dobrej vole som este fukol.
Dakuejm za odpoved
misoft
25.06.15,15:02
Orgán České policie po zadržaní VP tento zašle na Slovensko a to presne DI, ktorý tento VP vydal. Pretože VP nie je majetkom vodiča, ale majetkom štátu. Takže sa treba informovať na DI v mieste, kde bol VP vydaný (upozornenie: adresa držiteľa, ktorú si prípadne zapísali, je pre zaslanie irelevantná - táto adresa však bude slúžiť na vymáhanie pokuty. A ďalšia novinka - pokutu môže už vymáhať i priamo Policie ČR a nepotrebuje na to ani "spoluprácu" PZ SR. Okrem toho - už sú prepojené databázy o priestupkoch, takže toto bude v karte vodiča figurovať "Zadržaný VP v ČR").
Doba na zaslanie na SK (nie som si istý) je 30 dní, v odôvodnených prípadoch (dokumentovanie priestupku) môže i 90 dní.
evuš
25.06.15,15:29
Mne sa páči ten dovetok pre špekulantov - vrav to tomu, čo seno žere, že si sám sa ponúkol :D :D
Nandrolon
25.06.15,15:50
To je nejaka sranda, vsak na tych elektrickovych VS typu socialne hovno sa uz odovzdavali vypracovane studie, ci ako?
Nabuduce nezastavuj policajtov, ale posli mi 1000 eur na ucet, a ja ti aj v noci vybavim hotel a taxik do hotela, takze vratenie vodicaku nemusis riesit. Mimochodom, zaujimaj sa aj o psychotesty, ktore mozno budes musiet absolvovat....
A mylis sa. Ty nemozes momentalne soferovat nikde, inac riskujes mozno aj podmienku, nakolko dnes je uz vela databaz poprepajanych.
No ale teda uz stacilo info na tu sracko-sociologicku studiu, ci ako???
misoft
25.06.15,16:00
Mimochodom: to, že si sa sám "prihlásil" nič nezaváži na fakte, že si porušil zákony ČR. I keď si "prešiel len pár metrov" - riadil si vozidlo pod vplyvom alkoholu....
buchač
25.06.15,16:19
Chlapče....rob si Ty radšej prdel z plasteliny...ale nazbudni ju potom utrieť. ;)
draik
26.06.15,21:33
§ 95
Vydanie vodičského preukazu
(3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo podľa § 71 po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania možno vydať nový vodičský preukaz; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.
misoft
27.06.15,08:24
Je to pekné, ale dám do pozornosti:
http://www.teraz.sk/zahranicie/clenske-staty-eu-cezhranicne-pokuty/123007-clanok.html
A tam:
Od roka 2013 sú členské štáty EÚ povinné poskytovať údaje o držiteľovi vozidla, ak vznikne podozrenie zo závažného porušenia pravidiel cestnej premávky. Toto pravidlo platí, napríklad, pre prípad jazdy pod vplyvom alkoholu a drog alebo bez použitia bezpečnostného pásu.

Takže - jeho priestupok (zadržanie VP) budú mať v evidencii i naši policajti!
draik
27.06.15,15:32
Nikde som nenapísal, že ho nebudú mať v evidencii alebo že im českí kolegovia VP neposunú.
Stačí čítať s pochopením.