Peter.b.01
25.06.15,18:37
Dobry den,
na cintoríne napadol pes /taký dedinský guláš/ nasho 15-rocneho syna pri ceste domov zo skoly. Nastastie mu neublizil, akurat mu roztrhol rifle. Stáli 30eur. Psa vencila starsia pani. Syn oslovil pani, že by to rad riesil, ale ona absolutne na neho nereagovala ale isla so psom domov. Syn ju teda nasledoval a sucasne zavolal policiu SR, aby to riesila. Pokým dosli pani policajti, strasiu pani odviezli autom preč. Syn bol pouceny, ze to moze oznámiť na oddelení. Po nasej /rodičov syna/ navsteve rodiny nam bolo povedané, že pani, čo chodí venčiť toho psa je chorá, má alzhaimera a že toho psa chodí venčiť kadekto a že sa máme obrátiť na majiteľa toho psa. Ale ja si myslím, že za psa je zodpovedný ten, kto ho momentálne venčí....alebo sa mýlim? Dohodnúť sa s nimi nedá. Mne ani tak nejde o tých 30eur, ale o princíp. Ale samozrejme že 30 eur nie sú 2 eura, takže tie chceme. Navyše to boli nové rifle, nie nejaké staré , ktoré by sme zajtra hodili do kontajnera. Prosím, ako máme postupovať? Kto je za takéhoto psa zodpovedný?
Ďakujem.
buchač
25.06.15,16:52
Psa vencila starsia pani. Syn oslovil pani, že by to rad riesil, ale ona absolutne na neho nereagovala ale isla so psom domov.
....
Po nasej /rodičov syna/ navsteve rodiny nam bolo povedané, že pani, čo chodí venčiť toho psa je chorá, má alzhaimera
...
Ale ja si myslím, že za psa je zodpovedný ten, kto ho momentálne venčí....alebo sa mýlim?

Podľa mňa je toto dôležité.
Ty/vy chcete riešiť pani, ktorá je vážne chorá ?
Nuž choré.....
-------------------------------
Podľa práva sa mýliš.

Zodpovedný je v tomto prípade majiteľ psa, nakoľko konal nezodpovedne, t.j. zveril psa osobe, ktorá je v podstate nesvojprávna.
Zodpovedný za psa je jeho majiteľ bez diskusií, nakoľko len on vie, že ako sa pes v nejakej situácii zachová.
Zodpovedný za psa je jeho majiteľ bez diskusií, nakoľko len on vie, že ako sa pes v nejakej situácii zachová.

Riešenie existuje...ale pravdu povediac, práve kvôli tej panej sa nerealizujem.
----------------------------------------
DOPLNENIE, respektíve zvýraznenie - lebo "vraj komentár".
Už by sa poniektorí aj mohli naučiť čítať.
Peter.b.01
25.06.15,17:13
Aby som to upresnil.
Ten pes je pri dome uviazany a kadekto tam pride so susedov ho zoberie a v podstate robi dobry skutok, ze sa s nim prejde. Tam tio majitelia psa ani nie su.
TAKTO, ja nechcem riesit tu pani, ale ona ma manzela a hadam rodina je zodpovedna za takéhoto človeka. Jej manzel, jeden arogantný clovek si moj pribeh ani len vypocut nechcel a len na mna húkal, ze aby som neatakoval ich rodinu .... Väčšieho xuja som za poslednych 5 rokov nestretol. Skuste si predstaviť napr. že by ten pes v tom čase pohrýzol 7rocného skoláka. Prip. ze by to bol Vas syn... Stále by ste to neriesili? /Samozrejme ze nic zle neprajem./
Ono aj uvazujeme ze sa na to vykasleme, kedze su to susedia z vedlajsej ulice, ale bral som to z mojho pohladu: Vencim niekomu psa tak hadam v tom case ja som zodpovedný za to zviera. Bud som ja chorobomyselny, alebo potom neviem.
Nerobte zo mna nelidu, že teraz chcem zle chorej osobe, ale hádam sme v právnom štáte....???? Alebo to tí invalidi len vidia vyhody ako parkovaci preukaz pre invalidov, zvysena ochrana v zakonoch ale uz povinnosti ziadne? Fakt sila.
lacotinka
25.06.15,17:20
Zodpovedný je majiteľ, pokiaľ sa nevyviní

napr, že bránku zamkol
niekto zámok rozbil
psa zobral von
buchač
25.06.15,17:21
Alebo to tí invalidi len vidia vyhody ako parkovaci preukaz pre invalidov, zvysena ochrana v zakonoch ale uz povinnosti ziadne? Fakt sila.
================================

Ty môj oný .... :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
FAKT SILA !!!!

Výhody pre ZTP ???
Kua...a tie zdravotné problémy sú asi trt.

Kua, neprajem nič zlé ...ALE ...ale jeden pochopí až vtedy, ak sa dostane do problémov so zdravím.

--------------------------------------------------

Moje riešenia majú dve možnosti :
- slušné
- to druhé
Peter.b.01
25.06.15,17:43
Ale vsak viem, ze maju zdravotne problemy, niektori vacsie iny mensie. Ale to ich hadam neospravedlnuje. Alebo ma kludne moze babička vytrieskať bakulou po hlave, ja jej nemozem nic, ponevadz je invalidna a ked jej nieco potom poviem ze preco ma trieska po hlave tak ona ze : jááááj promiň kľuku ja som si ťa zmýlila s niekym, kto mi pre 50 rokmi rozbil okno vandrák jeden ufúľaný to bol....
kukučka
25.06.15,17:45
Za psa zodpovedá majiteľ, hovoril si s ním? Spísali na polícii zápisnicu?
Na cintoríne nemá pes čo robiť, ale to je jedno, kde sa to stalo, tá pani asi toho psa na tvojho syna nehuckala. Čo majú s touto vecou invalidi, prečo sa do nich navážaš? Menil by si s nimi?
doplnené:
Ja o voze a ty o koze.
Buď rád, že to odniesli rifle, dá si tam modernú záplatu, alebo rozstrihá.
Syn nech to berie ako výstrahu.Majiteľ a polícia, ako ináč to mám napísať? Akú inú radu očakávaš?
Daj na omšu, že to nebolo nič horšie.
Peter.b.01
25.06.15,17:56
Ale ja som nechcel atakovať chorú pani, ale išiel som za jej rodinnými príslušníkmi vydiskutovať si to. namiesto slušnej konverzácie na mňa začali kričať a neuznali žiadnu chybu. S chorobou tejto pani na druhej strane súcitím.
Peter.b.01
25.06.15,17:59
Nenávážam sa do invalidov, práveže s nimi súcitím. Ale zároveň si aj bránim syna. To je snáď pochopiteľné...
marjankaj
25.06.15,18:04
A oznámili ste to na oddelení, tak ako syna poučili??
Peter.b.01
25.06.15,18:07
Alebo jeden pochopí, keď ten pes na prechádzke s takýmto človekom niekoho silno pohryzie....
kukučka
25.06.15,18:09
Opakujem otázku, hovoril si s majiteľom? Tak sa upokoj a čítaj čo si napísal.
evuš
25.06.15,18:10
Za psa je zodpovedný majiteľ !!! Rifle sú švorc, syn o tom vôbec vie ???
marjankaj
25.06.15,18:20
Šak ho policajti poučili, čo má robiť. Urobil to oznámenie?
Peter.b.01
25.06.15,18:25
Ty si mi nechcela poradiť??? Veď sme na porade, nie na výsluchu.
marjankaj
25.06.15,18:27
No nikto ti tu nechce radiť. A kto ťa tu urazil? Zhadzuješ sa predovšetkým ty sám.
marjankaj
25.06.15,19:04
Tak sa prac tam odkiaľ si prišiel. NIKTO tu na teba nie je zvedavý.
kukučka
25.06.15,19:12
Doplnila som svoju odpoveď.
marjankaj
25.06.15,19:16
Na tvoju odpoveď nie je zvedavý. Ale keby si mu poslala tých 30 euri.;) A ako bonus mu pofúkala bobo.:D
buchač
25.06.15,19:52
...a čo keď synátor vydráždil psa tak, že sa tento adekvátne zachoval ?

Čo keď syn = maznáčik bol na vine ???
lacotinka
25.06.15,21:14
To je čo za názor :
- " Na cintoríne nemá pes čo robiť "
kukučka
25.06.15,22:10
Milan, to už sa nemáš do čoho zadrapiť? Nerob sa hlúpy, je to bežný zvyk, dokonca uvedený v mestských nariadeniach.
Ani deti bežne nechodia zo školy domov cez cintorín.
buchač
26.06.15,06:24
kukuč

Kde je napísané, že sa jedná o nejaké mesto ?
Mne skôr príde, že sa jedná o dedinu, kde každý každého pozná.

...a opakujem....Boh vie, že ako to bolo.

Šracko možno vydráždil psa a ten mu to vrátil svojím spôsobom.
Stará pani sa na nič nepamätá a mladý je zosraný, vinu si nepriznal.
Peter.b.01
26.06.15,07:11
Moj syn má psov veľmi rád a je v tomto ohľade dosť zodpovedný. Nedráždil ho, len šiel okolo neho. Ten pes je väčšinu dňa uviazaný na reťazi, aj tým sa môže jeho agresivita stupňovať, resp. môže z toho zblbnúť.
Peter.b.01
26.06.15,07:20
Rád by som poprosil niekoho, komu sa už niečo takéto stalo, aby mi napísal, ako to konkrétne riešil a aj ako to dopadlo. Ďakujem, budem veľmi vďačný za rady.
Peter.b.01
26.06.15,07:26
Ďakujem Ti marjankaj za rady o ktoré som tu pisateľov prosil, tie tvoje boli najkonštruktívnejšie a naozaj mi "veľmi pomohli". Veď, keď to tak zoberiem z ľudského hľadiska, človek sa tu obracia asi preto, že potrebuje radu a pomoc.
Peggynka
26.06.15,07:29
Môžeš pozrieť toto:http://www.novinky.cz/domaci/364797-odpovednost-za-psa-je-na-majiteli-byt-jej-vypustil-nekdo-jiny-rozhodl-soud.html
Nedá sa nesúhlasiť,že majiteľ musí zabezpečiť,aby mu nikto nemohol psa pustiť.
Peter.b.01
26.06.15,07:34
Ďakujem Ti Peggynka. Prečítal som to, zrejme je to tak.
lacotinka
26.06.15,09:33
" Ani deti bežne nechodia zo školy domov cez cintorín "

veď by u nás boli blbé
- škola na hlavnej ulici
- oba cintoríny na kraji dediny :D
Peter.b.01
26.06.15,12:55
U nás ho používajú ako skratku aj dospelí ľudia.