Evka1234
25.06.15,20:02
Bojujete takto proti bolesti, už ste to skúšali? Mňa dosť často bolieva hlava a dozvedela som sa o tomto, zdá sa mi to blbosť, čo vy na to?
kopretinka
26.06.15,05:11
pozri,kým to nevyskúšaš,tak nemôžeš o tom tvrdiť,že je to blbosť.......ale ak už máš vopred takýto názor......tak tvoja otázka je zbytočná......
buchač
26.06.15,05:41
Bojujete takto prpri bolesti, už ste to skúšali? Mňa dosť často bolieva hlava a dozvedela som sa o tomto, zda sa mi to blbost, čo vy na to?

...že si sa dozvedela, to je pekné.
Ide ale o to, že čo si pod pojmom "meditácia" predstavuješ....lebo tento výraz má viacero významov.
Niekto povie v určitej súvislosti.... kľudne aj rodič decku nad plným tanierom jedla..."čo toľko nad tým medituješ"..
Niekto si myslí, že si pustí meditačnú hudbu....započúva sa do hlasov delfínov, veľrýb, šumu mora, spevu vtákov..........a všetko je zrazu fajn. Lenže táto hudba je skôr ukľudňujúca...

Meditácia je je činnosť ktorej zmyslom je uvedenie psychiky človeka do stavu väčšieho alebo hlbšieho sústredenia sa, pasívnej a tichej bystrosti; je to obracanie vnímania dovnútra, sprevádzané strácaním pripútanosti napr. k vonkajším predmetom, intenzifikáciou ochoty prebývať v samote a uvoľňovaním konštitúcie významových útvarov.

...a toto proste nedokáže hociaký jedinec...na to je potrebné poznať aj sám seba, vedieť sa pohrúžiť do tých svojich myšlienok....alebo sa od nich úplne odpútať.
Je to celkom zaberačka...ale dá sa to naučiť.

Takže sa pýtam.
Počula si aj o týchto aspektoch ? Asi nie,skôr nie...ako ten opak.
Takže sa to nauč a neskôr vyskúšaj.....dovtedy si dávaj Paralen alebo Ibalgin....;)
Evka1234
28.06.15,08:44
Ja nevravím, že to nie je možné, ale keby to bolo také dobré a účinné pračo by sa o tom nehovorilo viac? Ja to uznávam ako možnosť uľavovania od bolesti, ale ešte som sa s ňou nestretla a preto sa najprv pýtam ľudí či s tým majú nejaké skúsenosti.
korela
28.06.15,09:31
Skúšala si zistiť, prečo ťa bolieva hlava? U neurológa si bola? Aj keď oni tiež neberú do úvahy všetky možnosti vzniku bolestí hlavy, máloktorý položí pacientovi otázku - napr. či človek nie je intolerantný na nejakú potravinu a pod.
Zapisuj si určitý čas, čo si jedla a či sa potom následne objavila bolesť. Alebo si zadováž v lekárni tester na potraviny, alebo ti test na požiadanie urobia i v lekárni.
Prezrieť stav krčnej chrbtice.
Je veľa techník na odstránenie bolesti, aj keď tu bude niekto argumentovať, že to nie je pravda, tak iba preto, že o tom nič nevie, ako obyčajne.

Keby išlo o lokálnu bolesť, treba sa na ňu sústrediť, predstaviť si ju, zhmotniť ju v mysli do nejakého útvaru, napr. malej kocky, guľky, pomaly ju premiestňovať von z tela, ak je mimo organizmu, tak ju v duchu spáliť v ohni, alebo vyslať vysoko mimo našu Zem. Tam skončí aj sama. Mal by ťa do toho niekto "zasvätiť", resp. zaučiť.
Záleží ako sa vieš koncentrovať a akú máš predstavivosť. Trpezlivosť a nácvik.
Zdroj informácie: rozhlas na Slovensku, hosť v relácii
Ešte dosť podnetov k odstraňovaniu bolesti nájdeš o.i. na badatel.sk. Treba hľadať a skúšať.

A o týchto veciach, aj keď sa o nich vie, sa nehovorí zo známych dôvodov.
buchač
28.06.15,09:38
...a sme doma ....

Zasa "Bádame".....:D
korela
28.06.15,09:56
Ja som teraz doma určite. A ty keď už cituješ, tak cituj vo svojich odpovediach podľa pravidiel.
Veď prispej do Bádateľa aj ty, či ti niečo uverejnia. Zdrojov informácií o utlmení bolesti je veľa, ale tam je to v poslednej dobe pomerne koncentrované. Nakoniec, vieš, na čo je google. Nikto nie je odkázaný iba na jednu stránku.
buchač
28.06.15,10:28
korela (Dnes 12:56) Ja som teraz doma určite. A ty keď už cituješ, tak cituj vo svojich odpovediach podľa pravidiel.
=============================
By si mohla vedieť, že ja vravím z vlastných skúseností, takže táto veta platí..citujem zo svoho príspevku "

" ......a toto proste nedokáže hociaký jedinec...na to je potrebné poznať aj sám seba, vedieť sa pohrúžiť do tých svojich myšlienok....alebo sa od nich úplne odpútať.
Je to celkom zaberačka...ale dá sa to naučiť...."

--------------------------------------------
Citujem Tvoju vetu :

" Mal by ťa do toho niekto "zasvätiť", resp. zaučiť."

Veď daj tú Tvoju stránku, kde poskytuješ nejakú pomoc. Lebo viem, že ju máš...;)
korela
28.06.15,10:56
"Meditácia je je činnosť ktorej zmyslom je uvedenie psychiky človeka do stavu väčšieho alebo hlbšieho sústredenia sa, pasívnej a tichej bystrosti; je to obracanie vnímania dovnútra, sprevádzané strácaním pripútanosti napr. k vonkajším predmetom, intenzifikáciou ochoty prebývať v samote a uvoľňovaním konštitúcie významových útvarov."
https://sk.wikipedia.org/wiki/Medit%C3%A1cia
Už si spokojný?
buchač
28.06.15,13:10
:D :D :D
Píšem ja niečo iné v príspevku ?
Šak sa naň pozri lepšie a uvidíš citáciu.....

--------------------------------------------------

...a ako je to s tou Tvojou internetovou stránkou, poskytneš alebo nie ?
Dokonca ju nebudem považovať ani za reklamu....;) :D
220870
05.07.15,06:31
Meditácia je niečo nádherné .Nie je to jednoduché ,ale ak sa vám to podarí raz tak je to ako droga budete ju chcieť znova.

Hlava veľmi často bolieva od zablokovaných krčných stavcov.
Evka1234
13.07.15,10:31
niekto tu ma asi komplexy a nema doma co robit, len hlada reklamu a pri tom sam propaguje google :D jeeej super, vies niektory ludia sa chcu normlane bavit a hladaju pomoc, mozno nejaku radu, nerobia reklamu
Evka1234
13.07.15,10:34
Meditácia je niečo nádherné.. tak, žeby som to skúsila? Môže to byť zaujímavý stav.
O mojich krčných stavcoch sa dozviem najviac asi u neurológa, tak si musím urobiť čas a zájsť tam, ale dík za radu ;)
buchač
13.07.15,10:56
Evka1234 (Dnes 13:34) Meditácia je niečo nádherné.. tak, žeby som to skúsila? Môže to byť zaujímavý stav.
===========================
Šak skús...stav je to fantastický.
Len nečakaj, že výsledky sa dostavia okamžite, za pár dní, týždňov.
Meditácia je beh na dlhé trate.
avalik
13.07.15,11:13
buchač, problém je v tom, že ty cituješ a neuvádzaš zdroj citácie ... to je proti etikete porady ... a neznalý čitateľ na porade by to mohol brať ako tvoje vlastné slová

"By si mohla vedieť, že ja vravím z vlastných skúseností" - lenže ten citát z wiki bez uvedenia zdroja nie je tvoja vlastná skúsenosť
Evka1234
15.07.15,10:41
Určite si to skúsim zabehnúť
Evka1234
17.07.15,19:48
To mi je jasné. Ja len chcem nájsť niečo, čo mi pomôže a bez hltania hrstí liekov :)