joevi
26.06.15,05:47
ahojte poradaci

chcem sa vas spytat,ako by som sa mohol vyhnut od zaplatenia licencnej dani, (minimalnej dani sro 480 eur ) ked je sro spiaca.kupil som ju pred dvomi rokmi na jeden projekt,ktory sa nerealizoval tak je spiaca,a minuly rok som akosi zabudol spravit na nu danove priznanie :) tu spolocnost nepotrebujem,ako co najlacnejsie sa jej zbavit alebo ako nezaplatit tu dan??
vopred dakujem za napady a odpovede
Dáša_
26.06.15,03:49
vstupiť do likvidácie a zlikvidovať. alebo predať
KEJKA
26.06.15,04:02
Nakoľko si to neriešil minulý rok, tak teraz jedenkrát tú daň zaplatiť už musíš.
pisty01
26.06.15,04:55
ak ste SRO nevyuzival a nemala ziadnu cinnost, bolo potrebne ju do 31.12. dat do likvidacie. ak ju date do likvidacie tento rok licenciu zaplatit budete musiet.

za neskoro podane danove priznanie pokuta 30 az 16.000 EUR (vid §154 a 155 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-563#p154))

ak by existoval 100% navod ako licenciu neplatit, urcite by nebol verejne dostupny, ani na opytanie.
Consultix
03.08.15,09:12
Vyhnut sa zaplateniu danovej licencie je predsa jednoduche ako facka! Proste ju neuhradis a vyhol si sa zaplateniu.
Bohuzial to neriesi problem POVINNOSTI zaplatit danovu licenciu. Tej sa tak lahko nevyhnes, okrem pripadov uvedenych v zakone o dani z prijmov.
:)
Consultix
03.08.15,14:53
Cely den som cakal, kto dnes vykrocil nespravnou nohou a oznaci tento prispevok za nevhodny... :) Ak niekto nema zmysle pre humor a trocha ironie, tak je mi to luto. Ale viete, ak niekto rozmysla stylom "vyhnut sa", "obist" a podobne, tak tieto spekulacie ma celkom drazdia, kedze som za to, ze aj v pripade, ak je zakon blby, tak bohuzial stale sa ho musime drzat...
Ale pozdravujem toho, kto si dnes tymto minusom vylepsil den :)