synator
26.06.15,12:58
Dobrý deň. Ako čiastočný dôchodca som sa zamestnal dňa 27.12.2014 v práve vzniknutej chránenej dielni, kde aj majiteľke bol vyplatený nejaký príspevok na vytvorenie pracovného miesta. Zmluva so mnou bola podpísaná na dobu neurčitú.
Nakoľko majiteľke biznis veľmi nejde tak od 15. apríla sme sa dohodli na čiastočnom úväzku a dnes mi oznámila, že v júli si mám vypísať dovolenku, lebo nemá na mzdu /dovolenka bude akože pre kontrolu ak by náhodou prišla, samozrejme mzdu mi nedá!/ Čo s tým, lebo neviem či má pre mňa význam čakať či sa v auguste/septembri,októbri....../ situácia zlepší. Je pre mňa lepšie dať výpoveď sám alebo dostať ju od nej? Ona mi ju zrejme nechce dať kvôli príspevku čo by musela vrátiť. Ďakujem za odpovede.
úprava: Mám nejaký nárok na podporu?
ivka70
26.06.15,11:15
Aj dovolenka je platena, nemoze ti nedat ziadne peniaze, ked budes mat vypisanu dovolenku.
Ty mozes dat vypoved kedykolvek.
synator
26.06.15,11:21
Jasné, že RD má byť platená. Doslova mi bolo povedané: nemám peniaze na výplatu, na odvody by som možno naškrabala. Zoberte si akože dovolenku, uvidíme čo bude v auguste.
Výpoveď zvažujem, len ma napadlo, že keď ma nevie zaplatiť, tak asi by mi ju mala dať ona. Ak ju dám ja, nemá to na mňa žiadne negatívne vplyvy trebárs na ÚP? A mám vôbec nárok na pdporu?
ivka70
26.06.15,11:50
Narok na podporu v nezamestnanosti nezavisi od sposobu skoncenia PP. Musis splnat podmienky.