Jozkooooo
26.06.15,13:23
Zdar. Je mozne kupit auto z Nemecka a predat ho do svojej s.r.o. za rovnaku sumu? Musim ako FO podavat nejake danove priznania a podobne, ked som nedosiahol ziadny zisk?
felix1
27.06.15,08:02
Zakladna otazka je preco nekupit auto v SRN priamo na firmu ?
Jozkooooo
27.06.15,08:21
Lebo som dobrovolny platca DPH, musim kupit auto bez DPH a potom tu DPH tu na slovensku zaplatit, s cim nemam problem, ale predajcovia od ktorych to auto chcem kupit neponukaju auto bez DPH.

Edit: este je taka vec, ze jeden je sukromnik, co v takomto pripade ak to kupim od sukromnika, aj tak musim platit DPH? Auto je z roku 2008-2010 v cene cca 19 000 eur. Su aj pri tomto nejake obmedzenia?
felix1
27.06.15,18:46
Predajca nemoze predavat konkretne auto s odpoctom ak ho vastnila FO - neplatca. Najdi si ine auto ( napriklad na http://www.mobile.de/ ) kde sa uvadza cena s moznostou odpoctu DPH. Pri cene 19000 sa uz urcire oplati kupovat bez DPH.
Jozkooooo
27.06.15,18:49
web poznam, no traja predajcovia nemaju uvedene ze sa da bez DPH kupit. Takze v takomto pripade jedina moznost je auto nekupit? Ine auto kupit neviem, respektive nie je tam take co vyhovuje. Jedine ako som pisal hore, ze ho niekto kupi ako osoba a potom za tu istu cenu to kupim s mojou s.r.o. na slovensku od slovaka. Alebo to nie je riesenie?
felix1
28.06.15,21:21
Kupit ho v SRN od neplatcu moze aj tvoja firma. Prepocitaj / zvaz si preco kupuje firma ( platca DPH ) auto v SR od predajcu - platcu DPH a nie od FO - neplatcu ?
Jozkooooo
28.06.15,21:53
No chapem, lebo si to DPH odpocita. Ja ale riesim iny problem. Ja nie som platca dph, len dobrovolny platca podla paragrafu 7. Takze nemozem si DPH odpocitavat. Mne ide o to, ze ak nemozem kupit z nemecka auto bez DPH, kupil by som to za plnu sumu a tu by som z toho este platil DPH co by som preplatil uz brutalne cenu. Preto sa pytam ci je mozne aby osoba, nepodnikatel kupil to auto v nemecku a kupil by som ho svojou s.r.o. za taku istu sumu.