Jozef H.
26.06.15,17:26
Zdravim vas.
Potrebujem poradiť známemu, ktorý je už dosť psych. na tom zle a tak tu dneska tápem a možno hladam nejaký odrazový mostík ako mu pomôcť. Má finančne problémy koli nebankovke ale prejdem hlavne k prvemu problemu a t.j. že:

Pred 2,3 rokmi mal priateľku s ktorou žil v meste a začali si prerábať byt. Do tohto bytu vrazil cca 16 000eur a samozrejme na to následoval rozchod asi po roku. Jeho bývala priatelka ho ignoruje a prvotne plány že byt po investicii prejde na neho samozrejme zmizli. Viem že je to ťažké ale neviem čo mu mám poradiť, namočil sa koli tomu do dlhou, na sebe ma exekutora td...

Je nejaká možnosť aby aspon časť týchto penazí od nej njako vymohol?
Samozrejme že faktury a všetky veci k tomu už neexistuju, jedine čo ma po ruke je možno vypis o vybraní penazi a svedectvo jeho rodiny ktora o inestícii do bytu vedela. Napadá vás niečo? vdaka vopred
misoft
26.06.15,16:09
Pokiaľ nie sú doklady o tom, čo všetko do toho vrazil - pri konfrontácii je to slovo proti slovu.
Výpisy z účtu - malá nádej - jedine pri bezhotovostnej platbe, ak by tam bola poznámka (banky píšu na aký účet to šlo) - dalo by sa dokázať, že bolo niekde za niečo platené. Ale ak len vyberal - šanca je malá.
Svedectvo - môže byť, ale opäť slovné tvrdenie - bez dôkazov....

P.S. Moje riešenie by bolo - jedna riadna jej po hube...aby vedela, že koľko bije....
Jozef H.
26.06.15,16:15
ON TAKý chudák dobráčisko, ani nikomu nič nepovedal, len pozeram že chodí pochudnutý do práce atd... :(
Neviem fakt neviem ako by sa to dalo spraviť, preto píšem tu či nánhodou niekto nemá s niečim skusenosť. Je to cez 10 000eur
buchač
26.06.15,16:17
Možností viacero...počnúc súdom a končiac nejakým drsnejším spôsobom.
No ale ani jedna (vzhľadom k okolnostiam) nezaručí vrátenie peňazí...
Jozef H.
26.06.15,16:20
NO VED hej, lenže čo sa týka sudu treba na neho peniaze a nakolko je na neho ešte exekucia, tak nema ani na cestu do prace a nie to ešte na sudne trovy a možno ani nevyhratý spor. Preto skušam či niečo nevyšpekulujem, nechcem ho nechať padnuť na dno
misoft
26.06.15,16:58
No - do r**i! Pekná sumička!
Jozef H.
26.06.15,18:06
ani nehovor a to som zaokruhlil smerom nadol a mohol som aj nahor.... + JEJ švagor zobral z nebankovky malu sumu a on dobrak mu šiel za ručitile a samozrejme po rozchode prestal platit a teraz mu k tomu že prišiel o 10 000 eur klope na učet exekutor, ktorý mu už zobral auto, zablokoval v praci učet ... Chlap nešrastný a ja neviem ako mu pomôcť bezstrestne