ivab
27.10.04,06:50
Ahojte poraďáci!
Neviem síce, či mi niekto bude vedieť pomôcť, ale skúsim.

Budúci rok budem končiť VŠ odbor audítorstvo, dostali sme témy na diplomovú prácu v oblastiach audit, účtovníctvo bánk, poisťovní, rozpočtových a príspevkových organizácii, účtovnítvo PO, manažérske účtovníctvo, medzinárodné účtovné štandardy. Už dva dni prehľadávam internetové stránky a hľadám aspoň jednu, jedinú prácu na podobnú tému, ale nič. A tak moja dilema o tom, ktorú tému vybrať sa len prehlbuje.

A tak sa obraciam na Vas s tým, či by mi niekto náhodou nepomohol este s nejakou netovov stránkou, ktorú som nenašla a mohla by mi pomôcť, alebo či niekto náhodou pred nejakým tým rôčkom sa netrápil s podobnou témou.

Vopred ďakujem.:)
Braňo
27.10.04,04:57
Nechcel by si náhodou komplet diplomovku len stiahnuť a vytlačiť? Tému si musíš vybrať, na internete nájdeš len najaké články, ktoré môžu pomôcť.
vladan
27.10.04,05:09
Iva, a čo tak skúsiť knižnicu, v nej by mali byť staré diplomovky. Apropo - z ktorého kúta Slovenska pochádzaš a na akej škole študuješ?
Dada
27.10.04,05:13
U nás na katedre v jednom "kumbálku" boli staré diplomovky a aj z tých sa dalo parádne čerpať. Ale opísať sa všetko nedá, musíš aj niečo svoje do toho dať.
M3G
27.10.04,06:18
Odporúčam www.referaty.sk (http://www.referaty.sk)

Inak ja som tiež pred dvoma rokmi pracoval na diplomovke z účt. a audítorstva a nikdy viac -veľká nuda
M3G
27.10.04,06:19
Ivab, FHIEUBA?
Dada
27.10.04,06:23
aj www.seminarky.sk to tiež nie je zlé
ivab
27.10.04,06:42
to Braňo: zle si ma pochopil, nežiadam celú diplomovku, rada na nej popracujem, bude to pre mňa aj do praxe užitočné.
Som len už zcvoknutá z tých 232 tém, ozaj neviem, ktorú vybrať, tak som chcela niečo k rozhodnutiu sa.


to M3G: presne ako píšeš FHIEUBA. Tak predsa sa nejaký súkmeňovec ozval. Akú si mal tému? Teda ak sa smiem spýtať:rolleyes: .

Nakoniec budem musieť predsa len zájsť do tej knižnice...
Braňo
27.10.04,07:16
To Ivab : Ja som končil sa FHI v 2002, tému si vyberieš tak, že ktorý názov diplomovky Ti bude najviac "sedieť" (alebo vôbec niečo hovoriť). Samozrejme diplomovky v archíve, www.google.com, ....
Braňo
27.10.04,07:19
No a samozrejme www.tahaky.host.sk. Ale nikomu ani muk...
Danka Kosibová
27.10.04,07:27
ivab...hlasi sa dalsi "sukmenovec" no len co sa tyka EUBA, ja NHF. Ak mozem poradit v kniznizi-diplomoviek to naozaj stoji za to...ak mozem poradit,skor ako tam pojdes na http://www.sek.euba.sk/ si vyhladaj diplomovky k Tvojej teme, odpis si ich císla (signaturu), aby si potom uz isla na hotove, lebo je tam chaos. Dokonca si mozes diplomovku pozicat na ofotenie.

mozno to uz vsetko vies...no ak nahodou...:-))
ivab
27.10.04,07:37
Dani dik si zlata, idem sa pustiť do toho hľadania.

Prajem pekný deň!
Danka Kosibová
27.10.04,09:31
ivab, nech sa paci...vela sil pri pisani...moja rada, len si to nenechaj na poslednu chvilu ako ja:)
M3G
27.10.04,18:25
Braňo: nepoznáme sa? Ja som končil v ten istý rok?!


Iva: Tému som mal dane a dotácie v podnikateľskej jednotke. Už ju môžem však dať do zberu, lebo už v nej nič neplatí, rovnako ako neplatilo v ostatných diplomovkách, keď som hľadal zdroje. Myslel som si, že mám celkom ľahkú tému, ale nebolo to celkom tak. Ak by si potrebovala v niečom poradiť, ozvi sa na bezak@barea.sk

Pekný večer všetkým(ako vždy)
Braňo
28.10.04,04:13
to M3G : no ja neviem, či sa poznáme. M3G mi nič nehovorí, ale poznáme sa z porady. :-)
ivab
28.10.04,04:13
M3G dik moc, mail zapísaný, ozvem sa až budem potrebovať.

Ja rozmýšľam nad leasingom alebo také využitie programu Pohoda v praxi. Uvidim však pri čom nakoniec skončím...

Pekny deň!
Dada
28.10.04,04:21
M3G dik moc, mail zapísaný, ozvem sa až budem potrebovať.

Ja rozmýšľam nad leasingom alebo také využitie programu Pohoda v praxi. Uvidim však pri čom nakoniec skončím...

Pekny deň!
Ak budeš potrebovať nejaké info ohľadom Pohody, tak sa ozvi.
zuzana
28.10.04,05:24
Ja mám tiež skonč.odbor Účtovníctvoa audítorstvo a robila som diplamovku z manažérskeho účtovníctva-Sledovanie nákladov a výnosov vo vybranom podnikat.subjekte, ale nikdy viac by som si túto tému nevybrala, radšej by som si vybrala tému z nejakého podvojného účtovníctva-Obeh dokladov, Súvaha a.t.ď. :)
M3G
28.10.04,15:42
t. Braňo:

Moje meno: Róbert Bezák, býval som posledné tri roky na Horskom parku, prezývka gyver - z toho to M3G.

Tvoje meno: Braňo ???, prezývka ???
Braňo
29.10.04,04:31
Robo, tak to ja som študoval externe. Ale na horskom parku bývala dobrá divočina. :-)
vladan
29.10.04,04:53
Moje meno: Róbert Bezák, býval som posledné tri roky na Horskom parku, prezývka gyver - z toho to M3G.
Robo, už dlho som rozmýšľala, čo znamená ten tvoj nick, ale z tvojho vysvetlenia, že gyver = M3G, som dosť rozčarovaná :p Viem, že gyver bol Mac, či jak, ale čo tá trojka? Oľem prezraď:D
ivab
29.10.04,11:12
Dada dik moc, ja pracujem v Pohode, preto rozmýšľam nad touto témou, teda už som si ju nahlásila, ale je ešte do 5.11 možná zmena. Ak pritom ostanem a pomoc bude potrebná, určite sa ozvem.

Pekný deň i nastávajúci víkend.
M3G
04.11.04,19:28
Robo, už dlho som rozmýšľala, čo znamená ten tvoj nick, ale z tvojho vysvetlenia, že gyver = M3G, som dosť rozčarovaná :p Viem, že gyver bol Mac, či jak, ale čo tá trojka? Oľem prezraď:D
Mám týždeň pauzu, ale neodpustím si:

Veľmi jednoduché: Trojka nie je nič dvojzmyselné, vladi :) Je to náhrada za prezývku Meg, ale tak som sa nemohol zaregistrovať, pretože by si všetci mysleli, že som žena. Meg Ryan napr. Tak som zmenil E na 3. :D

Braňo: prišiel si o veľa, keď si študoval externe.
accad
04.11.04,20:14
Podľa toho čo čítam život na intrákoch v Horskom parku nestratil svoju atmosféru ani po 20 rokoch. Mám na tie časy len tie najkrajšie spomienky a vtedy nevadilo ani to, že okolo vládol socik. To bol život, škoda, že realita po škole to zmenila. Hneď by som to na chvíľu vrátila späť. V tom čase bola ešte skratka EIK a tam končili tí čo sa zaprisahali, že po škole účtovníctvo nechcú ani vidieť. Ale to boli iba mladické ideály, viď PORADA.
vladan
05.11.04,05:48
Veľmi jednoduché: Trojka nie je nič dvojzmyselné, vladi :) Je to náhrada za prezývku Meg, ale tak som sa nemohol zaregistrovať, pretože by si všetci mysleli, že som žena. Meg Ryan napr. Tak som zmenil E na 3. :D
aha, už mi to je jasné:D ... no na druhej strane, mňa pri registrácii absolútne nenapadlo, že môj nick "vladan" znie tak mužsky... a pozri ... veeeeľmi často ma tu oslovujú ako muža ... vždy ma to náramne pobaví ... a nakoniec to bolo na niečo dobré ... mne to zdvihne náladu, resp. môžem reagovať na to, že no-no-no! ja som žena ... a hneď mi pribudne príspevok ... a tak sa pomaličky doťahujem na p. Mihála:D :D :D
M3G
05.11.04,19:38
Veru veru, horský park na to aký bol strašný, bol skvelý :)



Nick "vladan" mi znie dosť tak hrubo, ale to nie je vôbec podstatné. Myslím že sa ešte nikto nesťažoval :) Podobne ako ty je na tom aj "ekin", resp. ekina...v pohode.
ekin
06.11.04,13:07
ktože tu spomína môj nick? on tiez nie je vymysleny..bolo to pridane meno k mojej zivnosti EK-onomické INformácie...a potom prišlo aj to, že sa mi podarilo zmeniť meno a ..... už sú z toho iniciály...:p
takze EK informuje :) ..ved ma uz mnohí poznáte..aj osobne
Ale je pravda, ze mi píšu ako mužovi...a vôbec sa za to nehnevam:p
misurka
17.02.05,10:36
Byvala spoluziacka sa akurat trapi s dimplomovkou. Neviete nahodou niekto nieco o "zabezpečenie absencie pracovníkov"? Druhy absencie, ap. Ak by ste niekto o niecom vedel al. poznate nejaku vhodnu www stranku, napiste mi odkaz, budem vam vdacna.
Luba2
17.02.05,11:22
Pod absenciou je myslená neprítomnosť na pracovisku? Ako ospravedlnená a neospravedlnená? Ak áno, tak komentáre k zákonníkom práce. Môže aj porovnať zmeny v starom a novom zákone. To je jej celá téma diplomovky, alebo len nejaká časť?
misurka
18.02.05,05:17
Áno myslená je neprítomnosť na pracovisku. To je celá téma diplomovky, nie len časť
Pod absenciou je myslená neprítomnosť na pracovisku? Ako ospravedlnená a neospravedlnená? Ak áno, tak komentáre k zákonníkom práce. Môže aj porovnať zmeny v starom a novom zákone. To je jej celá téma diplomovky, alebo len nejaká časť?
Luba2
18.02.05,07:57
Neštuduje náhodou v Blave? Ak áno, niečo by si mohla prísť nájsť, určite by jej odo mňa niečo pomohlo.
misurka
18.02.05,09:24
Práveže študuje na Žilinskej univerzite. Ale dakujem za ochotu, skoda...
ivab
27.04.05,07:55
Tak sa opäť vraciam k tejto téme...

Nakoniec mi pridelili "Účtovanie miezd a ich vykazovanie v účtovnej závierke podnikateľa účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva"

Mal niekto z tunajších vysokoškolákov /teda vás, príp. vašich známych/ niečo podobné?

Inak v knižnici EUBA sa absolútne nič podobné nenachádza, čo by nevadilo, nakoľko si nemyslím, že je to ťažká téma...
Shaman
27.04.05,10:32
Veru veru, horský park na to aký bol strašný, bol skvelý :)

Tak to určite poznáš môjho kámoša Pytóna, hehe.

Aj mne niečo hovorí prezývka Gyver, ale už si to neviem zaradiť - skončil som trochu skôr. A možnože bolo na Hornom dokonca viac McGyverov :p
Shaman
27.04.05,10:38
Tak sa opäť vraciam k tejto téme...

Nakoniec mi pridelili "Účtovanie miezd a ich vykazovanie v účtovnej závierke podnikateľa účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva"

Mal niekto z tunajších vysokoškolákov /teda vás, príp. vašich známych/ niečo podobné?

Inak v knižnici EUBA sa absolútne nič podobné nenachádza, čo by nevadilo, nakoľko si nemyslím, že je to ťažká téma...
Možno neskoro, ale predsa.
Ja som urobil chybu, lebo som si vybral to čo ma bavilo. A až neskôr som zistil, že napísať aspoň 30 strán z hlavy k priekopníckej téme nie je žiadna pohodovka. Hlavne keď to treba zmáknuť za dva týždne...
Ale keď som končil, nebol ešte internet ani mobily. Aspoň že sa objavila kopírka v druhom ročníku.
Teraz je to trocha o inom, no aj tak - doporučujem vyvarovať sa témy, ku ktorej je nedostatok informácii.
Vevey
27.04.05,10:58
Tak sa opäť vraciam k tejto téme...

Nakoniec mi pridelili "Účtovanie miezd a ich vykazovanie v účtovnej závierke podnikateľa účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva"

Mal niekto z tunajších vysokoškolákov /teda vás, príp. vašich známych/ niečo podobné?

Inak v knižnici EUBA sa absolútne nič podobné nenachádza, čo by nevadilo, nakoľko si nemyslím, že je to ťažká téma...
Vynimocne na tom smere ktory studujes, tiez som ho skoncila dialkovo pred 3 rokmi, nie je dolezite aku temu ale akeho skolitela ti pridelili. Zozen si vsetko co kedy napisal, neustale ho cituj, pozitivne to hodnot a zozni aspon taky uspech ako ja. O tomto je ten nas uzasny smer, nie o nejakych poznatkoch, co tu raz pouzijes.

Vela stastia!
uko
27.04.05,11:10
ahojte. ivab skus toto. www.tahakyeu.netrix.sk (http://www.tahakyeu.netrix.sk). dufam, ze nie su na pohode aj nasi profesori. :p.
vicky
27.04.05,11:30
ahojte. ivab skus toto. www.tahakyeu.netrix.sk (http://www.tahakyeu.netrix.sk). dufam, ze nie su na pohode aj nasi profesori. :p.
Neboj, oni uz urcite vedia o tejto stranke a aj o inych strankach. Ale co uz mas robit, ked treba zhanat nejake podklady na ucenie, lebo niektore knihy potrebujes z rokov minulych (1999 a starsie) a tie uz ani nie su na predaj. :o
Vevey
27.04.05,11:59
O tejto stranke som nevedela, my sme si tahaky kupovali a neboli lacne.