Laurinkai
27.06.15,12:48
Ahoj poradaci. Vie mi niekto povedat, kolkokrat mozno podat dovolanie na najvyssi sud v tej istej veci? Dovolanie odporcu smerujrice proti rozhodnutiu, proti ktoremu je tento opravny prostriedok nepripustny a bolomu teda zamietnute. Vdaka.
misoft
27.06.15,11:19
Asi len 1x. Rozhodnutie NS je konečné. Tam už neexistujú odvolania. Jedine dovolanie a aj to len raz. Potom už len Strassbourg.....
Laurinkai
27.06.15,11:34
Myslim aj ja ze len jedenkrat, pretoz to by islo do nekonecna. A v tom rozhodnuti je uvedene, ze opravny prostriedok proti tomuto rozhodnutiu nie je pripustny. Neviem, co ma za pravnika, ze mu vyrobil take dovolanie.
misoft
27.06.15,13:35
Dovolania predsa dáva prokurátor, ak sa mu niečo v procesnom úkone nevidí....a vracia sa to potom späť na súd, kde to začalo. Ale dovolanie na NS sa dá dať len raz a keď ten aj po dovolaní (prvom) rozhodne) je to definitívne a %dalšie dovolanie bude zamietnuté. Ja mám taký dojem, že ten jeho právnik potrebuje zvýšiť svoje ego a navýšiť palmáre....
AmmiS
27.06.15,21:45
Žiaden právnik by nenapísal dovolanie tam, kde už nie je prípustné... (za tú hanbu by mu to nestálo).
misoft
28.06.15,13:51
AmmiS - Dobrý právnik! Ale rýchlokvasený pravnyk :D - ten hej - pretože si to klientovi naúčtuje....