irius
27.06.15,19:53
veduca predajne cez SMS vytvara natlak na zamestnancov typu nikomu nic nepovies, lebo Ta dam vyhodit a pod. Je to hrube porusenie pracovnej disciplíny ? moze byt SMS pouzita ako dokaz na sude ?

moze zamestnavatel za take spravanie ukoncit s veducou pracovny pomer ako hrube porusenie pracovnej disciplíny, ked pracovna zmluva je na dobu neurcitu a nechce pristupit na dohodu ?
marjankaj
27.06.15,17:56
Na akom súde? Kto koho žaluje?
terezamaria
27.06.15,17:57
Zoberte sa viacerí a choďte priamo na Inšpektorát práce, tam to určite začnú riešiť....Aké porušenie pracovnej disciplíny.....myslíš vedúcej? Jedine ona vám môže dať porušenie pracovnej disciplíny za niečo.
buchač
27.06.15,19:00
Záleží od okolností...ale platí :

V zmysle § 125 Občianskeho súdneho poriadku:
"Za dôkaz môžu slúžiť všetky prostriedky, ktorými možno zistiť stav veci, najmä ..." takže je možné ju použiť ako dôkaz, avšak s tým súvisí § 132.
Dôkazy súd hodnotí podľa svojej úvahy, takže závisí to od posúdenia daného sudcu ...
----------------------------------------
Z rozhodnutia jedného súdu :

Dôkazné bremeno na preukázanie výšky zostatku pôžičky však už neťažilo žalobkyňu, ale žalovanú, ktorá hodnoverným spôsobom svoje tvrdenia nepreukázala.
SMS správy, ktoré v konaní predložila, boli nejednoznačné, pretože z nich nebolo zrejmé, akej veci sa týkajú. Navyše boli ako dôkaz v konaní neprípustné, nakoľko boli použité bez súhlasu žalobkyne (resp. neboli získané od mobilného operátora na základe príkazu sudcu), hoci ich použitie predstavovalo zásah do osobnosti žalobkyne (§ 11, § 12 Občianskeho zákonníka).
----------------------------------------
Takže sa nedá z otázky jednoznačne povedať, či by súd akceptoval SMS ako dôkaz.
Samotné rozhodnutie záleží na danom sudcovi.
veronikasad
28.06.15,05:43
Pýtaš sa ako nadriadený vedúcej ? Alebo jeden z tých zamestnancov, ktorému chodia sms -ky ?
vanessa2
28.06.15,06:04
žiaľ mám podobné skúsenosti a kvôli našmu zdraviu sme radšej odišli dohodou
irius
28.06.15,09:35
nestranna osoba co pozna ten problem a chce pomoct zamestnancovi, ktory koli takemu spravaniu skoncil na psychiatrii a na PN a nevie sa branit.
veronikasad
28.06.15,10:11
ako ty môžeš donútiť vedúcu aby ukončila prac.pomer vo firme ? Prepáč, nerozumiem textu tvojej otázky. Kto má prac.pomer na dobu neurčitú - vedúca, alebo zamestnanec ?
irius
29.06.15,19:13
veduca ma zmluvu na dobu neurcitu, ja ju urcite nemozem donutit aby ukoncila prac,pomer, len sa pytam ci je nejaka sanca sa zbavit takého zamestnanca ked nechce podpisat dohodu.
marjankaj
29.06.15,19:19
Ty sa chceš "zbaviť" vedúcej? Tak skús "nariadiť" jej zamestnávateľovi, aby jej dal výpoveď. Predpokladám, že ťa ten zamestnávateľ pošle na patričné miesto.
avalik
29.06.15,19:22
Ak ma zamestnanec problemy s priamym nadriadenym (veducou), moze sa na nu stazovat "vyssie" u jej nadriadeneho (u zamestnavatela).

To, ci veduca hrubo porusila pracovnu disciplinu rozhodne zamestnavatel - ale najprv musi mat informaciu, ze sa nieco na pracovisku stalo alebo sa deje.

Ty ako nestranna osoba, a ani zamestnanec nemozete veducej predkladat navrh na skoncenie pracovneho pomeru dohodou.