petkor
27.06.15,22:38
spoločnosť, založená v r. 2010 dosiahla daňovú stratu za roky 2011 - 2013. V roku 2014 mala malý zisk. Daň bola nižšia ako daňová licencia, takže ma akosi v tom uzávierkovom zhone nenapadlo umoriť časť daňovej straty, ani som ju nezapísala do tabuľky D - Evidencia a odpočet straty na str. 5 DP.
Ako to môžem teraz napraviť? Pozerala som na dodatočné daňové priznanie, ak som to správne pochopila, tak vlastne oproti pôvodnému daňovému priznaniu je tam iba jedna tabuľka na str. 4 hore, ktorá sa vypisuje inak, áno? A tam na r. 1020 vypisujem daň z r. 950 predchádzajúceho daňového priznania, kde je uvedená výška daňovej licencie a nič sa mi tam vlastne nezmení. Nebudem mať žiadny rozdiel v dani, pretože sme uhradili daňovú licenciu v správnej výške. A aj tak tam už nemôžem vpisovať do tej evidencie straty, či áno?
Ďakujem za všetky rady.
KEJKA
28.06.15,04:39
malý zisk = malá daňová povinnosť, plus rozdiel doplatíš ako daňovú licenciu.
Celkovo zaplatená daň bude teda vo výške DL - takto to malo byť vyplnené.
Tera v DDP bude vyplnená tabuľka daňovej straty 2011-2013 (spolu), z toho 1/4 umoríš a znižiš tak dosiahnutý zisk a DP z pôvodného DPPO. Rozdiel na dorovnanie do výšky DL bude tým pádom vyšší. celkovo samozrejme nič nedoplácaš, len evidenčne to vykážeš v dod.DPPO.
Takže tých zmien v dodatočnom DPPO bude viac, viac, než len jedna tabuľka.

Naviac - pokiaľ si DL platila 960 eur a vyššiu, mohla si uviesť prijímateľa 1,5% dane, o tento príspevok prídeš.
Pokiaľ dod.DPPO nepodáš, prídeš aj o tú 1/4 daňovej straty.
petkor
28.06.15,05:36
Aha, takže vlastne daňové priznanie vyplním tak, ako malo byť správne + vyplním tú tabuľku za dodatočné DP. Takže vyplním tabuľku daňovej straty a zároveň aj na str. 3 vypĺňam r. 410 a nižšie, ako ma to bude viesť, a ešte na str. 8 evidenciu daňovej licencie, lebo aj tam budem mať zmenu, áno?
A prečo prídeme o ten príspevok 1,5%? Veď výška daňovej licencie sa mi meniť nebude.
A neviete prosím, či tam môže byť aj nejaká pokuta?
Ďakujem veľmi pekne
KEJKA
28.06.15,10:30
aha, tak správne, ved DP sa nemení, ked je vo výške DL. O ten príspevok neprídete.
petkor
28.06.15,10:51
ďakujem Vám veľmi pekne za rady, lebo som s tým moc nevedela pohnúť. Teraz už v tom mám jasno. Pekný zvyšok dňa.