Danuulienka
28.06.15,22:19
Používam formulár L1, L1k,L 1i, ak by mi niekto vedel určité veci upresniť, že som to urobila dobre, veľmi by som bola vďačná
zanetth
29.06.15,03:26
Formulár L1 je rakúske DP k príjmom len zo závislej činnosti, L1 k je príloha k uplatneniu odpočítateľnej položky na dieťa a L1i je príloha - okrem iného žiadosť o neobmedzené zdaňovanie, nevyhnutnou súčasťou takéhoto DP je potvrdený formulár E9 - o príjmoch dosiahnutých na SK resp. v iných štátoch okrem Rakúska. Ak potrebuješ vedieť niečo konkrétne, napíš.
Danuulienka
30.06.15,19:07
zanetth ďakujem, len mám sa tam zaoberať tým kilometrovníkom pokiaľ dochádza raz za čas domov, s tým s nevie nejak poradiť
zanetth
30.06.15,19:26
Ťažko povedať, pri dochádzaní sa dá uplatniť buď tzv. pendlerpauschal (denné dochádzanie do práce, ak pracovisko je vzdialené viac ako 20 km), alebo tzv. Heimfahrten - to je pre tých zahraničných čo chodia raz za týždeň resp. zriedkavejšie na víkendy domov na SK. Dá sa uplatniť len jedna z týchto položiek, nie obe naraz. V prípade Heimfahrten si môže (ale nemusí) finanzamt dodatočne vyžiadať aj knihu jázd a technický preukaz vozidla resp. iné doplňujúce údaje. Či sa tým oplatí zaoberať závisí od výšky príjmu - či to bude mať vplyv na výšku dane alebo nie. Aby som Ti vedela poradiť musela by som vedieť viac konkrétnych informácií. Prípadne sa mi ozvi cez SS.