Dav
29.06.15,06:18
Návrh na byrokratický nezmysel roka
ivka70
29.06.15,04:40
Ja by som to dala ako tip a "Návrh na byrokratický nezmysel roka"ako jeho nazov .... :)
kopretinka
29.06.15,05:33
nie je dnes prvý apríl,či? no tak akože......že......ty vole......akoby povedali naši bývalí bratia Češi.....
tmhwk
29.06.15,08:08
Neviem o čo presne ide, ale skôr sa mi zdá že toto je "dobrá vôla poisťovne" ktorá upozorňuje na to, že občas môžu mať ľudia problém, ak si dané tlačivo vytlačia z netu a čiernobielo, lebo pri svojvolnom posudovaní úradníkom na nejakom úrade nevyzerá dostatočne "originálne". Nie je to nič, čo by priamo poisťovňa mohla ovplyvniť, ide len o upozornenie ktoré potencionálne môže ľudom ušetriť nervy na iných úradoch, nejde o žiadnu "požiadavku poisťovne".
Dav
29.06.15,08:18
Od roku 1994 používam na spracovanie miezd účtovný program. Tie staré boli ešte v DOS-e a žiaden úradník ani teta nemal problém s akceptovaním čiernych písmeniek na bielom podklade a v čiernom rámčeku. Dokonca sme boli považovaní za ekologicky zmýšľajúcich, keď sme namiesto kvanta farby na natlačených výkazoch použili jednoduchú ekologicko-ekonomickú variantu výkazu. Nie mi je jasné, v čom, okrem farby, sa líši farebný od nefarebného výkazu. Dôležitá je časová pečiatka, a tá je čiernymi písmenkami.
Dav
29.06.15,08:28
Okrem toho, žiaden "človek" nepotrebuje výkaz z poisťovne. Netýka sa poistencov, ale platiteľov poistného a predkladá sa jedine na úrad práce pri refundáciách podľa zákona o službách zamestnanosti, alebo na ministerstvá pri projektoch EÚ. Bežný zamestnávateľ ho založí do šanonu a nič sa s ním nedeje, kým nepríde kontrola z poisťovne alebo DÚ.
veronikasad
30.06.15,09:03
Okrem toho, žiaden "človek" nepotrebuje výkaz z poisťovne. Netýka sa poistencov, ale platiteľov poistného a predkladá sa jedine na úrad práce pri refundáciách podľa zákona o službách zamestnanosti, alebo na ministerstvá pri projektoch EÚ. Bežný zamestnávateľ ho založí do šanonu a nič sa s ním nedeje, kým nepríde kontrola z poisťovne alebo DÚ.
Oli, o čo konkrétne ide ? Nemám teraz poistencov v ZP Union. Nechcú akceptovať čierno biele mesačné výkazy ?
Chobot
30.06.15,10:01
Od roku 1994 používam na spracovanie miezd účtovný program. Tie staré boli ešte v DOS-e a žiaden úradník ani teta nemal problém s akceptovaním čiernych písmeniek na bielom podklade a v čiernom rámčeku. Dokonca sme boli považovaní za ekologicky zmýšľajúcich, keď sme namiesto kvanta farby na natlačených výkazoch použili jednoduchú ekologicko-ekonomickú variantu výkazu. Nie mi je jasné, v čom, okrem farby, sa líši farebný od nefarebného výkazu. Dôležitá je časová pečiatka, a tá je čiernymi písmenkami.

Však poisťovňa ťa nenúti vytlačiť to farebne. Ty si to vytlač čiernobielo. Je to len informácia.