Anna Štefanková
29.06.15,09:32
suseda mala roky postavenú garáž bez stavebného povolenia s časti na mojom pozemku. ako som to zistila, požiadala som ju aby garáž odstránila a zároveň som písala na obecný úrad aby dali stavbu odstrániť. odpoveď som nedostala ani od susedy a ani od obecného úradu. teraz som sa dozvedel, že suseda si vec vybavila na obecnom úrade a garáž už má aj zakreslenú v katastri. Ako mám postupovať - nepotrebovala od mňa povolenie?
ja sa chystám starý dom zbúrať a postaviť nový. Lenže jedna stena tej garáže je zároveň stana môjho humna. ako sa dostanem k môjmu pozemku na ktorom stojí jej garáž? poraďte mi prosím. Ďakujem
Ondrej Kozlovsky
13.07.15,20:50
Dobry den pani Stefankova,

predpokladam, ze Vasa suseda si dala geodetovi garaz zamerat, nasledne poziadala o dotatocnu legaliziaciu. Pravepodobne sa garaz legalizovala ako drobna stavba na oznamenie a nasledne zapisala do katastra. Ak by stavba bola na Vasom pozemku ako pisete bez usporiadania by toto samozrejme nebolo mozne kedze cast stavby by lezala na vasom pozemku. Teda tuto cast by museli od Vas odkupit.

Ak mate pochybnosti o spravnom zamerani stavby zavolajte si aj vy geodeta, nech situaciu preveri pravdepodobne, ale pride na to co druhy geodet.
Anna Štefanková
16.07.15,08:09
to myslíte že klamem a že tá garáž nie je na mojom pozemku? idem si dať označiť môj pozemok geodetom a viem že garáž stojí na mojom pozemku a ako som písala tak jedna stena môjho humna je stenou jej garáže. podľa zákona garáž by mala byť aspoň 1m od hranice môjho pozemku. A odkúpenie neprichádza do úvahy v nijakom prípade - nepredám, garáž bola postavená proti našej vôli.
Ondrej Kozlovsky
16.07.15,11:33
Dobry den, ja nehovorim ze klamete len sa mi nezda ze by si niekto dovolil takto zamerat stavbu. Pre vas bude, ale isto lacnejsie ak si nechate vysvetlit situaciu od geodeta, ktory to uz raz zameral co by vam mohlo usetrit financie, ale samozrejme je to na Vas.