Petra1234
29.06.15,10:12
Dobrý deň prajem, potrebujem radu, najlepšie od bývalých viazaných finančných agentov a tiež od ľudí so skúsenosťami z oblasti práva. Pár mesiacov do zadu som prijala prácu ako viazaný finančný agent pre nemenovanú poisťovňu. Musím sa priznať, že v minulosti som takúto prácu nevykonávala a teda nemala som ani predstavu o tom, ako to vlastne celé funguje. Moja otázka teda znie, ako najlepším spôsobom ukončiť túto nevýhodnú činnosť s poisťovňou? Tiež chcem navrhnúť klientom zrušenie nevýhodných investičných životných poistení, keďže v rámci nich prídu o nie malé peniaze, a tiež s tým spojené vrátenie provízie. Z poisťovni sa mi istým spôsobom vyhrážajú, že uvedené môžu pokladať za podvod, s tým že by mi mohol byť dokázaný tento tr. čin. Lenže, keď odídem len tak, ľudia po dvoch a viac rokoch prídu na to, že uzavreli nevýhodné zmluvy. Teda ako s týmto rozumne naložiť? Myslím bez najmenšej ujmy. Nemienim riskovať, že o pár rokov mi práve títo ľudia budú moc "vďační", ale tiež mám obavy z vyhrážania sa zo strany poisťovni. Ďakujem za akékoľvek rady.