Michelle22
29.06.15,10:23
Dobrý deň, mám známeho,ktorý potrebuje urobiť DP za rok 2014, ktoré musí podať do zajtra!!!
1..... v januári pracoval 3týždne v ČR kde zarobil cca 7900KČS,no nemá ročné zúčtovanie dane
2......vo februári už bola na ÚP
3...... v máji si založil živnosť a tú mal až do konca roka.
Doteraz som nerobila príjmy zo zahraničia,vie mi niekto poradiť ako mám správe vyplniť príjmy zo závislej činnosti a vôbec je to potrebné,keď za celý rok zarobil len 1450€ za celý rok vrátane príjmu zo živnosti?
Vopred ďakujem za odpoveď.
notizia
29.06.15,09:45
Finančná správa hovorí, že: daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie 2014 je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2014 presiahli sumu 1 901,67 eura.

Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje aj príjem dosiahnutý zo zdrojov v zahraničí, ak sa jedná o daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (t.j. rezidenta SR).

Ak však za rok 2014 vykazuje stratu (je v mínuse), potom daňové priznanie podať musí.

Z toho vyplýva že:

ak jeho príjmy za rok 2014 nepresiahli 1901,67 EUR, nemusí podať daňové priznanie. Toto musí byť preukazateľné prostr. nejakej daňovej evidencie alebo účtovníctva (podľa toho čo si vybral/ čo mu zákon dovolil)

(predpokladáme že z ČR nemá roč.zúčtovanie dane ale má výplatné pásky s kt. je zrejmé koľko zarobil)
Michelle22
29.06.15,09:53
Lepšie bude,ak to DP radšej nepodá.Neviem čo by bolo teraz výhodnejšie riadne mu zaúčtovať jeho príjmy,keďže on žiadne výdavky nemal okrem jednej platby do ZP. Aký postup by ste zvolili???
kn-alka
29.06.15,09:55
ak podal odklad na podanie DP, tak nech aspoň listom oznámi, že nepodáva DP, nakoľko nemal príjmy presahujúce tých 1901,67 €
Michelle22
29.06.15,10:05
Ďakujem presne to som potrebovala vedieť.Áno podal odklad na podanie DP.