Anna Štefanková
29.06.15,10:33
suseda mala roky postavenú garáž bez stavebného povolenia s časti na mojom pozemku. ako som to zistila, požiadala som ju aby garáž odstránila a zároveň som písala na obecný úrad aby dali stavbu odstrániť. odpoveď som nedostala ani od susedy a ani od obecného úradu. teraz som sa dozvedel, že suseda si vec vybavila na obecnom úrade a garáž už má aj zakreslenú v katastri. Ako mám postupovať - nepotrebovala od mňa povolenie?
ja sa chystám starý dom zbúrať a postaviť nový. Lenže jedna stena tej garáže je zároveň stana môjho humna. ako sa dostanem k môjmu pozemku na ktorom stojí jej garáž? poraďte mi prosím. Ďakujem
Miloš Mičega - CIMOM TN
07.11.15,15:19
Ja by som požiadal stavebný úrad / obec o doklad, ktorým bola povolená / skolaudovaná stavba. Potom by som zvažil, že čo ďalej.

CIMOM
misoft
07.11.15,15:27
A podľa výsledku - podať podnet vyššiemu stavebnému úradu - obecný stavebný úrad konal v rozpore so zákonom.
A ešte niečo - zašli susedke výzvu, aby z tvojho pozemku odstránila stavbu, inak si to budeš riešiť súdnou cestou, alebo jej zašli návrh na nájomné za obsadený pozemok - a hoď jej tam "slušnú" sadzbu (samozrejme, asi nebude s tým súhlasiť - tak potom nastúpi možnosť vyššie - vypratanie pozemku a odstránenie stavby).
Anna Štefanková
08.11.15,14:30
ďakujem za radu, teraz som zistila že ten dom predáva ale či ho už predala neviem. Ale aj tak napíšen na obecný úrad ako ste mi radil
Anna Štefanková
08.11.15,14:34
TO aby odstránila stavbu som ju už vyzvala, ale neprišla žiadna odpoveď. Momentálne už nebýva v Čechách ako som sa dozvedela ale v Nemecku. sem chodí od jara do jesene a momentáne dom predáva