4326
26.05.06,14:18
Ahojte všetci,

chcem sa uistiť či dobre uvažujem. Idem faktúrovať odberateľovi do zahraničia opravu jeho výrobkov, ktoré nám doviezol na opravu.
Nejedná sa o reklamáciu - ide v rámci zmluvy medzi nami a ním čisto len o opravu výrobkov. Na faktúre uvádzam odkaz na §16 zákona o DPH - teda beriem to ako práce na hmotnom majetku.
Dufám, že to robím správne.
Pridajte svoje názory. ďakujem
4326
29.05.06,05:33
To sa nevie nikto vyjadriť k môjmu príspevku?
DušanČ
29.05.06,07:21
Ahojte všetci,

chcem sa uistiť či dobre uvažujem. Idem faktúrovať odberateľovi do zahraničia opravu jeho výrobkov, ktoré nám doviezol na opravu.
Nejedná sa o reklamáciu - ide v rámci zmluvy medzi nami a ním čisto len o opravu výrobkov. Na faktúre uvádzam odkaz na §16 zákona o DPH - teda beriem to ako práce na hmotnom majetku.
Dufám, že to robím správne.
Pridajte svoje názory. ďakujem

Podľa môjho názoru pre tento prípad je uplatnenie § 16, ods. 7 problematické. Celý tento odsek je dosť zmetočne upravený, keď v prvej časti hovorí o prácach na hnuteľnom hmotnom majetku pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte. Ty však píšeš o oprave výrobkov (tovare), čo nie je možné stotožniť. Až v poslednej vete tohto odseku sa uvádza prípad tovaru, ak sa tento neodošle mimo členského štátu, v ktorom sa služba fyzicky vykonala, čo však nie je tvoj prípad. Z uvedeného dôvodu by som tento prípad posudzoval podľa všeobecného § 15, ods. 1 v spojitosti s § 69, ods. 2, teda daňovú povinnosť by som preniesol na českého odberateľa, t.j. fakturoval bez DPH.
4326
29.05.06,08:12
Nehovorím o tovare - ide síce o výrobky, ale nie o moje. Teda ja nevyrábam. Výrobky mi prídu od zahraničného dodávateľa a ja len navŕtam dierky alebo ich ináč upravím. Čiže sa nejadná o tovar.
Podľa mňa to spadá pod §16 - teda práce na hmotnom majetku.
Majú ostatní iný názor?