Emily1841
29.06.15,13:52
Ahojte, prosím Vás, do 15.júla 2015 by sa mal nahlasovať stav zásob liehu so starým kolkom colnému úradu. Inventarizáciu máme hotovú, len by som potrebovala poradiť, ako a kam to mám poslať, kde sa mám registrovať, proste celkovo ako mám postupovať. Vôbec sa v tomto nevyznám. Vopred ďakujem
Oliwa
29.06.15,11:56
www.financnasprava.sk
Vpravo pod "rýchlymi odkazmi" máš LIEH - oznamovacia povinnosť...
Alebo si zavolaj na miestne príslušnú správu/pobočku colného úradu, nech Ťa navigujú, ak nenájdeš, čo potrebuješ.
Treba si vybaviť registračné číslo a elektronický podpis, príp. splnomocnenie overené notárom, ak to budeš robiť v mene štatutára... Alebo ísť so štatutárom na colnicu, a tam Ťa splnomocní...
lujza.j
29.06.15,11:57
Emily1841
29.06.15,12:04
a tam treba elektronickú komunikáciu vybaviť zvlášť na dane a zvlášť na colný úrad? som tam registrovaná zatiaľ len kvôli daňovému úradu.
Oliwa
29.06.15,12:08
Záleží, aká ste veľká firma, či robíš všetko sama, alebo máte rozdelenú agendu a prístupy... Veď tam zavolaj a poradia Ti...
Emily1841
29.06.15,12:11
už som konečne našla tú dohodu aj pre colné úrady :) ďakujem pekne. pekný deň
Oliwa
29.06.15,12:12
Rado sa stalo...
olist
29.06.15,12:27
Mám presne takýto problém a stále mi nie je jasné, či môžem stav zásob liehu poslať poštou ak nie som platca DPH a ani nemám elektronický podpis, alebo si to musím do 15.7. vybaviť.
mizu24
29.06.15,14:24
len elektronicky
Oliwa
29.06.15,16:35
Ak aj pošleš papiere, CÚ Ťa vyzve, aby si to podala elektronicky, to je ten lepší prípad... Horší by bol, ak by to brali, akoby si nič nepodala a za "nesplnenie" zákonnej povinnosti by Ťa/firmu/ sankcionovali...
bijou
02.07.15,08:29
ja som dostala odpoveď z colného úradu v Banskej Bystrici takúto:
"Platcovia DPH sú povinní zistené údaje oznamovať elektronicky v zmysle § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ostatné daňové subjekty doručia písomné oznámenie osobne alebo prostredníctvom poštovej prepravy na miestne príslušnú Pobočku colného úradu.

Na stránke www.financnasprava.sk je postup k elektronickej komunikácii

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane "

takže neplátcovia DPH kľudne poštou a plátcovia treba aby podnikateľský subjekt išiel urobiť dohodu na colný úrad a musí priniesť "registračný formulár používateľa", ktorý ste dostali pri registrácii k elektronickej komukácii na daňovom úrade. tak sa treba "zaregistrovať na spotrebnú daň". ak je používateľom niekto iný ako podnikateľský subjekt, tak treba aj splnomocnenie od podnikateľského subjektu.
kompozit
07.07.15,08:04
Platcovia DPH sú povinní zistené údaje oznamovať elektronicky v zmysle § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ostatné daňové subjekty doručia písomné oznámenie osobne alebo prostredníctvom poštovej prepravy na miestne príslušnú Pobočku colného úradu.

Na elektronické podávanie sa treba zaregistrovať aj na colnom úrade (registrácia na daňovom úrade nestačí!).

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/ziskanie-pristupu-k-aes

Treba k tomu:
- dohodu o elektronickom doručovaní (pre colné úrady!),
- registračný formulár používateľa (ktorý ste dostali pri registrácii k elektronickej komunikácii na daňovom úrade),
- splnomocnenie k elektronickej komunikácii (iba ak bude komunikovať niekto iný, napr. účtovník),
- prítomné osoby s občianskymi preukazmi.

Veľa šťastia!:)
mardop
14.07.15,15:06
Ako to funguje ak niesom platca DPH, ale komunikujem elektronicky s Danovym uradom, kvôli zasielaniu DPFO a Dane zo zavislej cinnosti. NA colnom som registrovana len ako predaj SBL, ale zatial nie elektronicky. Musim podat inventarizaciu elektronicky, alebo staci osobne na colnom urade???
avalik
14.07.15,15:16
Otazky sa nezadavaju do odpovede, citaj etiketu porady
mardop
14.07.15,15:23
neskoro som si to vsimla :-(
veronikasad
14.07.15,16:43