deedeecat111
29.06.15,14:46
V piatok som dostala hrozne krce v zaludku koli prazenici o 9 rano. Do roboty chodievam na 2, no o 1 som voalal mojej obvodnej lekarke ze mam krce v zaludku a nedokazem ist do roboty, aj ked som bola oblecena ze idem. ( pritom zvyknem take tazkosti mat, mala som ich aj pred 2 mesiacmi a ona mi davala na to lieky) Ked som jej volala o 1 tak sa vyvrieskala, ze co ja si myslim ,ze ona koli mne nebude cakat do 2, a pritom som jej povedala ze ja nepridem aj tak, lebo mam krce a ledva lezim. Poslala ma teda na pohotovost, aby ona mala na zaklade coho vypisat v pondelok ( dnes) papiere. Tak o 7 vecer som ako tak isla na pohotovost, dali mi fajnu injekciu a papier. Dnes rano som k nej prisla a poziadala o paragraph a ona mi na to povedala ze ona paragraf nemoze dat, len ked tak PN-ku. A chcela ma vypisat az do dneska, pricom som jej povedala ,ze mi dnes nic nie je a chcem ist do roboty. Zle mi bolo len 2 dni, Tak mi dala PNku na piatok sobotu a nedelu. Takze mi paragraph nedala, lebo ze som nebola u nej na vysetrenie a ona len na zaklade spravy z pohotovosti mi Paragraf nemoze dat. Chcem sa spytat na vase nazory. Postupovala spravne? Nemoze mi teda fakt dat paragraf?
BXLmiami
29.06.15,12:49
Ano,postupovala správne.
ivka70
29.06.15,17:26
Paragraf plati na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnych hodin.
Aj keby si k nej o 13,00 dobehla, mohla by ti dat paragraf tak na hodinu a o 14,00 by si musela nastupit do prace. Teda taky paragraf by ti na celu zmenu do 22,00 neplatil.
PNka sa da vypisat 3 dni dozadu, lekarka postupovala uplne korektne.