noroso
29.06.15,17:16
Dobry den, mozete mi potvrdit spravnost rozdelenia nakladov do obstaravacej ceny vozidla koli odpisom a beznych nakladov na prevadzku?
Auto je kupene na SZCO, uctovanie v JU, neplatca dph.
Vozidlo je dovezene zo zahranicia, su tam teda aj naklady pred kupou vozidla:

Naklady, ktore som zaradil do OC vozidla (v zatvorke datum):
1- overenie vozidla audit dokladov (4.6.)
2- kupna cena za auto (platba vkladom v banke v zahranici) 10.06.
3- umytie auta pred kontrolou (12.6.)
4- kolky posta na obvodny urad dopravy (12.6.)
5- poplatok recyklacny fond (12.6.)
6- prve prihlasenie vozidla policia (19.06.)
7- kupa a montaz tazneho zariadenia (Technicke zhodnotenie vozidla) 30.6. ci uz po prihlaseni vozidla

Naklady ktore som zaradil do VOZD, nie do OC a odpisov:
- administrativna TK a EK po prihlaseni vozidla (27.06.)
- pieskovanie okien (30.06.)

Pripadne, je mozne poplatok za prve prihlasenie vozidla na policii zaradit mimo OC vozidla, kedze to bolo uz po tom ako bolo vozidlo schopne na pouzivanie?
Vychadzam z toho, ze do OC vozidla sa pocitaju naklady do datumu odkedy bolo mozne vozidlo pouzivat na cestnych komunikaciach.
V tomto pripade to bolo uz pred prihlasenim (18.6.) kedze bolo na prevoznych znackach.

Dakujem za vase nazory a skusenosti pri posudeni od danoveho uradu.
zlatica76
30.06.15,05:06
Do OC auta by som zahrnula aj administratívnu TK a EK (lebo bez toho nemôže auto chodiť po slovenských cestách)

A možno by som uvažovala o umytí auta pred kontrolou - podľa mňa to nie je súčasťou OC.
noroso
30.06.15,13:11
EK a TK som nezahrnul do OC koli tomu, ze sa robi raz za dva roky a bezne sa uctuje ako VOZD.
Podobne ako PZP, ktore je tiez potrebne na prevadzku na ceste a uctuje sa ako VOZD predpokladam, aj ta prva platba.