zuzu18
29.06.15,19:05
Dobrý den , prosím o radu. Máme e-shop. Ja mám s.r.o-cku (platca dph) a manžel má živnosť(neplatca dph). Môžem na e-shope uvadzať kontaktne udaje nás oboch a vystaviť fakturu podla toho,či si objedná platca alebo neplatca dph-cky? Dakujem za radu.Zuzu
Dáša_
29.06.15,18:07
a podla čoho si budete deliť nákupy tovaru?
zuzu18
29.06.15,18:20
Tovar máme na objednavku, takže vedeli by sme na koho objednať- alebo by moja sro predala tovar živnostníkovi (manzelovi).Väčšina nasich zákaznikov z e-shopu je neplatcov.
Dáša_
29.06.15,18:34
myslím, že to nebude v poriadku. lebo v takom obchode musíš mať napríklad obchodné podmienky, kde je úplne jasné, od koho nakupuješ. musí byť jasné, kto sú zmluvné strany.
zuzu18
29.06.15,19:17
hm, nad tým sa práve zamyslam, ci by bolo možne napisať - platca dph kupuje tovar od, a neplatca od... , na nejakých strankach som to už videla, len neviem ci je to v sulade so vsetkými orgámni,co nas mozu kontrolovať :).
marjankaj
29.06.15,19:32
Tak sa nad tým poriadne zamysli. A nezaškodí ti prečítať si obchodný zákonník, živnostenský zákon a zákon o DPH. A aj zákon o účtovníctve. Predpokladám, že účtovníctvo si vediete sami, lebo účtovníka by niečo takéto ani nenapadlo.
marjankaj
29.06.15,19:40
No mohli by ste založiť ďalšiu SRO. Manžel FO by mal 50% a tvoja SRO tiež 50%. Záleží iba na vás, či by tá nová SRO bola platiteľom DPH. A máte po probléme.
mondzo
14.09.15,09:10
tiez by ma zaujimalo, ci nie je mozne jeden eshop prevadzkovat napr 6mesiacov pod FIRMA1 sro a dalsich 6 mesiacov pod FIRMA2 sro? ja v tom nevidim nic zle, ako to vidite Vy? Vsimol som si na orsr, ze niektory ludia maju pootvaranych niekolko sro, napr. FIRMA1 sro, FIRMA2 sro, FIRMA3 sro a to len za ucelom toho, aby neprekrocili zakonneho platcu DPH?
kopretinka
14.09.15,09:32
otázky sa nedávajú do komentárov.Dolu na stránke máš návod a etiketu,čítaj.