hrosko
30.06.15,10:27
Ahojte,
mám otázku ohľadne, či zaradiť a účtovať vôbec auto v prípade a to :
PO kúpila od FO v 2015 auto. bolo to platené vkladom na účet PO, lebo pôvodne to malo ísť na leasing a časť akontácia. Akontáciu sme vložili priamo FO na účet, potom sme sa vrátili do predajne a zistili, že nam leasingovka nepustí leasing. Tak sme odchádzali od predajcu v stave, že sme po ceste doplatili zbytok peňazí priamo na jeho účet v banke.
Auto je napísane na PO v techičáku. Na aute jazdil spoločník firmy. Čo sa týka účtovníctva, nebolo nič uplatňované a ani dávané žiadne bloky do účtovníctva. V jednoduchosti povedané, nič ohľadne auta nebolo v účtovníctve. Auto sa začalo kaziť, spoločník si chce auto napísať sám na seba a hradiť si opravy.
Potrebujem prepísať auto na spoločníka. Asi bude naj kúpna zmluva, kde sa ošetrí stav vozidla, že je v zlom stave a koľko asi bude stáť servis, lebo bude dobre drahý, len sa obávam aby som nezahučala na daň. povinnostiach, alebo vôbec to nemusím účtovať, keď nebolo o aute vôbec účtované?Lebo servis auto bude cca pomaly 1/2 ceny auta.
Teraz mi vnukli, že by som to mohla odpredať za rovnakú cenu ako bola nadobúdacia a je po starostiach aj napriek tomu, že servis v takej hodnote....