elektorny
30.06.15,12:04
Dobrý deň, chcem sa vás spýtať ako mam postupovať respektíve kde sa mam sťažovať ohladom môjho menšieho problému. Ide o tuto vec:
Asi pred necelým rokom niekedy tesne pred zimou som od jedného známeho ktory bol priateľ môjho švagra kúpil auto v hodnote 8500euro. Kúpil som ho na odporúčanie švagra, že ide o dobru kúpu a že človeka veľmi dobré pozná. S predávajúcim som sa dohodol na cene 8500euro a dostanem auto, jedny zimné elektróny a jedny letné elektróny. Pri kúpe bolo auto obuté na letných elektronoch s letným gumamy. Auto som kúpil a asi mesiac som jazdil na letných elektronoch s gumamy. Keď sa blížil čas prezutia kolies som prišiel k predávajúcemu ktorý mal doma v garáži ešte moje zimné kolesá s tým že by som to chcel prezut na zimné mi povedal že mi ich dá a že nieje žiadny problém že kľudne pôjde so mnou do servisu ,že mi bude asistovat a že sa porozprávame veď sme sa stali aj priateľmi. Auto sme prezuli na zimné obutie a povedal mi ze si môžem u neho odložiť tieto letné gumy s elektronmy. Povedal som mu na to že by som mu bol veľmi vďační nakoľko bývam v byte a nie na rodinnom dome a nemal by som to kde uskladnit. Hneď na to sme kolesá odniesli do jeho garáže a že keď príde čas prezutia na letné si môžem prísť pre tieto kolesá. Ale ako asi tušíte sa tak nestalo. Predávajú a kvázi môj priateľ sa pohadal s mojim svagrom a prestal komunikovať s oboma stranami. Asi na začiatku leta som mu niekoľko krát volal a vyzival aby mi tie kolesá vrátil. Jeho odpovede boli vždy rovnaké, že nemá čas že on sa mi ozve. Takto sa to taha uz niekoľko mesiacov a neviem či s tým môžem ísť na políciu alebo ako ďalej konať. Cena eletkotnou spolu s gumamy je asi 500-600 euro. Ďalej chcem povedať ,že nemám s ním žiadnu zmluvu o kúpe vozidla. Keď som auto kupoval sme spolu išli na prepis a vravel že zmluva je zbytočná. Aspoň už viem do budúcna že zmluvu je vždy dobre mať a nestačí iba ustna dohoda. Prosím o nejakú radu. Ďakujem
arizona
30.06.15,10:35
lujza.j
30.06.15,10:48
A naco by ti bola zmluva...aku vahu by mala...si myslis,ze by sa pokakal......aj tak by si kola nemal.....smola....mal si si ich zobrat....a uskladnit inde...aj pneu....maju taku sluzbu,ze za keš si tam uskladnis....
evuš
30.06.15,10:58
No, bez Kúpnej zmluvy a na "dobré slovo kamaráta" už neurobíš nič....bohužial....asi si o elektróny s pneumatikami prišiel..........
lujza.j
30.06.15,11:01
Kupna zmluva mi v tychto prudko serioznych casoch pride ako povinna jazda...ak sa nieco mozes sa sudit....co je uz uplne TRT...takze mi je vlastne na nic....
evuš
30.06.15,11:04
..to máš pravdu....v tomto prípade však o kolesá prišiel vlastnou naivitou...
lujza.j
30.06.15,11:53
Ved urcite si sam zato moze...kazdy ma zimne kola a nie kazdy byva v dome....keby som nemala garaz...kam by som dala tych xy ks kolies....do pneu za keš...
Chobot
30.06.15,18:02
Aké máš dôkazy?