tommy7111
30.06.15,19:45
Dobrý deň, cez slovenskú poštu som si nechal poslať balík v ktorom bol notebook. Kupoval som notebook cez bazoš a pred odoslaním mi predávajúca odoslala fotky, že notebook funguje, prezeral som si ho na diaľku(cez skype, teamview), proste viditeľne bolo dokázané, že notebook je funkčný. Balík bol odosielaný ako krehký a bol aj poistený, zabalený do kartónového papieru (vlnitý), krabice na notebook, okolo notebooku bola pena a 2 vrstvy kartónov. Keď mi balík prišiel na poštu bol značne zničený obal a notebook mal prasknutý display. Z toho dôvodu som hneď na pošte spísal reklamáciu, no prišla mi zamietavá odpoveď. Podal som odvolanie, nakoľko balík a celú zásielku evidentne poškodili zamestnanci pošty. Prišla mi ďalšia zamietavá odpoveď. Odôvodnili to nevhodnosťou obalu, ktorý bol ale na prepravu takéhoto tovaru podľa môjho názoru dostatočný.
V liste od pošty sa písalo aj to, že sa môžem domáhať náhrady v zmysle platnej legislatívy. Čo to v praxi znamená? Kam sa mám ešte sťažovať, aby mi konečne bola uznaná náhrada za poistený balík, na ktorého vhodnosť zabalenia mala odosielateľku upozorniť pracovníčka pošty a nie zobrať peniaze za službu, ktorú odmietajú splniť?