Mir
27.05.06,09:23
Dobrý deň, potreboval by som poradiť a preto volím poradu.
Mám jeden problém, mám živnosť a chcel by som na vianoce firmám robiť darčekové predmety (na spôsob fliaš vína s ozdobným predmetom na hrdle fľaše kde by bola aj vysačka s logom). Chcel by som to robiť normálne doma (nie je to až také náročné, že by som potreboval nejakú dielňu).
Chcem sa opýtať, či musím mať v rámci živnostenského oprávnenia aj "výroba a predaj reklamných predmetov" a druhá vec, či musím mať na to aj prevádzkáreň, zo všetkým čo k tomu patrí, keď v podstate nejde o nič veľkolepé. Zatiaľ sa v rámci podnikania venujem sprostredkovaniu reklamy.
ďakujem všetkým za radu, Miro.
Katka10
27.05.06,07:29
Dobrý deň, potreboval by som poradiť a preto volím poradu.
Mám jeden problém, mám živnosť a chcel by som na vianoce firmám robiť darčekové predmety (na spôsob fliaš vína s ozdobným predmetom na hrdle fľaše kde by bola aj vysačka s logom). Chcel by som to robiť normálne doma (nie je to až také náročné, že by som potreboval nejakú dielňu).
Chcem sa opýtať, či musím mať v rámci živnostenského oprávnenia aj "výroba a predaj reklamných predmetov" a druhá vec, či musím mať na to aj prevádzkáreň, zo všetkým čo k tomu patrí, keď v podstate nejde o nič veľkolepé. Zatiaľ sa v rámci podnikania venujem sprostredkovaniu reklamy.
ďakujem všetkým za radu, Miro.

Pretože sa bude jednať o nákup a predaj materiálu,tovaru -napr.fľaša s vínom a podobne , z tohto dôvodu by si mal mať:

-maloobchod
- sprostredkovanie v rozsahu voľných živností

Ak by si sa rozhodol rozšíriť predmet činností , treba za 1 000 Sk rozšíriť viacej činností .
Katka10
27.05.06,07:31
I keď priložený link má iný názov , ale máš tam rozpísané predmety činností ...pozri

http://www.porada.sk/showthread.php?t=26441

preštuduj aj toto

http://www.porada.sk/showthread.php?t=25835&highlight=Sprostredkovanie
Mir
27.05.06,08:03
Áno to je v poriadku mám v rámci ŽL maloobchod aj sprostredkovateľkú činnosť mňa skôr zaujíma, či mám mať ako predmet podnikania aj "výroba a predaj darčekových predmetov" a či mám mať aj prevádzkáreň, keď budem iba ozdobovať doma fľaše resp. ich baliť do drevených ozdobných kaziet a podobne. Miro
Danila
27.05.06,08:26
Pokiaľ budeš doma len ozdobovať a nebudeš prijímať klientov, ale tovar presunieš do maloobchodu, je to v poriadku, nemusíš zriaďovať prevádzku.
Mir
27.05.06,08:43
Čo znamená príjimať klientov. Ja budem firmám, ktoré budú mať záujem o tieto darčekové predmety, voziť tieto fľaše k nim do firmy a oni ich budú dávať svojim klientom ako reklamné predmety na Vianoce. Je to takto OK?