OliverG
01.07.15,15:48
Zdravim,

mam na vas otazku, pretoze po hodinach a hodinach za PC a telefonom neviem najst odpoved. Poviem vam najskor moje scenario a potom polozim zakladnu otazku.

Scenario:
Som mala slovenska spolocnost, mam obrat okolo 40 tisic eur rocne a venujem sa prevazne IT odboru. Opravy, navrhy, analyzy. Vlastne vsetko co sa tyka IT. Dostal som ponuku na spravu pocitacoveho systemu jednej spolocnosti v rakusku. Ulohou je dozerat na beh IT casti spolocnosti ktora sa zaobera Architekturou. Povedal som si ze tam poslem jedneho zamestnanca a ten bude riesit mozne vzniknute problemy, snad nebudu ziadne.

Nejasnost:
Niekde citam ze to nie je problem, ze vyuzijem institut vyslania zamestnanca, splnim podminky daneho statu a a a a moj zamestnanet tam moze ist, urobit co ma a vratit sa domov. A niekde inde som zase cital ze na taketo nieco potrebujem mat povolenie "ustredia prace socialnych veci a rodiny" a stat sa niecim ako "Agentura docasneho zamestnavania." Pozeral som si podmienky a su pre mna nesplnitelne.

Otazka:
Kedy musim byt "Agentura docasneho zamestnavania" a kedy staci vyslat? Kde je rozdiel? Ako postupovat?

Tip:
Napriklad ak si niekto "objedna" resp. "prenajme" firmu (sluzbu) kludne aj do zahranicia, napriklad STAVBAROV, tak tam idu, urobia (so splnenymi podmienkami) a dostanu zplatene. a SILNE pochybujem ze su vsetky tie SRO 'agenturami docasneho zamestnavania' - pletiem sa?

Ciel:
Danu zakazku by som rad dostal, napriek tomu ze podmienky rakuska nie su lahke pri vysielani, tak ich rad splnim. Co vsak nemam sancu je stat sa 'agenturou docasneho zamestnavania' a chcem najst legalny, pravny a spravny sposob ako to vyriesit.

Prosim kto ma skusenost pomozte mi :-(
Mila123
01.07.15,13:58
na ADZ zabudni, ty predsa budeš posielať zamestnanca na pracovnú cestu........
OliverG
01.07.15,14:02
To si presne myslim aj ja. Ale mam v tom mismas. Vieme si skor povedat ze "Kto a KEDY musi byt AZD?" Potom budem vediet preco JA AZD byt nemam, nemusim, nesmiem... tomu totiz nerozumiem. Pre koho je AZD myslene a naco? A kedy? A koli comu... to citam a citam a nikde to neviem najst. Jedine co som nasiel je ze ho zamestnava "docasne" a to ja mam svojich zamestnancov stalych veru.. Tak neviem ze ci TOTO je ten bod alebo nie ...
Mila123
01.07.15,14:13
AZD slúži napr. , keď budeš prepožičiavať zamestnanca, ty ho ale nepožičiavaš, ty ho vysielaš na PC
OliverG
01.07.15,14:16
Mila123 ja to tiez tak vidim, preco som tuto temu ale zalozil je nejaky podklad aby mi to pravne obstalo. Az mi raz niekto povie "Ty nie si ADZ? Tu mas pokutu!" tak bude neskoro ... Vieme upresnit rozdiel medzi "poziciavanim zamestnanca" a "vysielanim robenia sluzby" ?
Mila123
01.07.15,14:27
ADZ sa riadi podľa § 5/2004 § 29-31 a samozrejme aj ZP
pozri si do ZP vyslanie zamestnanca na služobnú cestu.....
AZD zvyčajne zamestnáva robotníkov, vodičov, asistentov predaja a podpory predaja, operátorov výroby, pretože zvyčajne týchto prepožičiava......
OliverG
01.07.15,14:31
Mila dakujem za odpovede, cenim si to a nastudujem si to. Zatial vsak spokojny s informaciou nie som :-( necidim rozdiel zial.. Len v slovickach :-(
Mila123
01.07.15,14:37
k 01032015 bola veľko novelizácia ADZ, ak by si mal aktívneho Draka, dr. Mihál to aj tam rozoberá.....bola som osobne na školení , kt. sa týkalo ADZ a som presvedčená, že mám pravdu...hodne zdaru do štúdia, možno by ti pomohla aj tvoja ekonómka.....
avalik
01.07.15,14:44
Podstatna bude zmluva s rak. spolocnostou - ty im poskytnes a budes fakturovat IT sluzby (bez ohladu kolko zamestnancov a ci ich tam posles fyzicky alebo budu robit na dialku od teba z firmy) ... nebudes im fakturovat "prenajom" zamestnancov.