radim2000
01.07.15,17:09
Dobry den, mohol by mi niekto poradit, ako postupovat pri totalke na mojom osobnom aute? Upresnim. Moje auto totalne znicene, ma 6 rokov, ma samozrejme zaplatenu zakonnu, popritom som si platil aj havarijnu poistku. Ja som nehodu nesposobil, bol som na hlavnej a z vedlajsej cesty do mna vrazilo auto. Dalsi problem, vodic bol z Ciech. Prosim poradte ako postupovat dalej, aby som bol co najmenej stratovy, pretoze postup mojej poistovne sa mi vobec nepozdava. Nemal by som mat narok na nejake peniaze z mojej havarijnej poistky + peniaze zo zakonnej poistky vodica z Ciech? Dakujem, za akekolvek rady.
jelalim
01.07.15,16:37
V tomto pripade asi najlepsie vide uplatnit to z Vasej havarijnej a ak tam mate spoluucast tu pozadovat od Ceskej poistovni vinnika.
radim2000
01.07.15,18:40
Napisem to este raz. Ja som havariu nesposobil, platim si havarijne, tak hadam by mi mala moja poistovna laskavo dat nejake drobne za havariu a tiez by som mal dostat nejake peniaze z jej poistky, ci to takto nechodi? asi nie, to by bolo moc jednoduche, ja viem.. ja necakam ze mi niekto zaplati skodu ako za nove auto, ale potom sa pytam, naco si clovek dava poistovat auto, ked nakoniec za to neuvidi ani cent? Na Slovensku je asi vsetko mozne, ako tak vidim....A najlepsi bonus je ten, ze bol som v dvoch poistovnach opytat sa, ako sa to da riesit a zamestnanci sa divali na mna ako baca do tuzexu.....
Martuk
03.07.15,11:03
rob ako ti povedal jelalim, ešte upresním: nahlásiť to v poisťovni, kde máš havarijnú, auto ti technik obhliadne, pospisuje škodu, následne likvidátor vypočíta škodu, ak presiahne 85 % všeobecnej hodnoty vozidla v čase pred poistnou udalosťou, tak to bude totálka, z havarijného poistenia sa ti vyplatí táto suma mínus spoluúčasť a mínus možné predajné zvyšky. Následne si žiadaj od poisťovne vinníka preplatenie spoluúčasti. Že vodič bol Čech, ešte nič neznamená, ak vozidlo nemá české značky, tak sa škoda bude hradiť z PZP štátu, v ktorom je registrované. Národnosť vodiča nemá žiadny vplyv na to, ktorá poisťovňa ktorého štátu bude plniť.
belaska
10.07.15,12:39
presne tak, len s tym, ze vacsina poistovni uz odpocitava predajne zvysky ale odpocitava najvyssiu sumu ponuknutu na burze buranych vozidiel, ked totalku zada