Luky963
01.07.15,18:27
V jednom autobazáre som si bol vyhliadnuť automobil. Bol som sa s majiteľom previesť auto som si chcel rezervovať a preto som zaplatil zálohu 1000€. Mám nato aj príjmový pokladničný doklad. Medzičasom som si predaj rozmyslel a auto už nechcem. Mám právo na vrátenie zálohy? Keďže sme žiadnu zmluvu nepodpisovali iba ten pokladničný doklad na ktorom sa aj píše že je to záloha.
Chobot
01.07.15,17:30
Skús si tú zálohu vypýtať. Buď ti ju dajú, alebo nie. Ak má bazár v podmienkach, že záloha sa nevracia, tak ju asi nedostaneš späť.
Luky963
01.07.15,18:37
Lenže ja som nič nepodpísal. A ako dôkaz mám príjmový doklad s jeho podpisom kde je napísané záloha
Tweety
01.07.15,18:43
Máš doklad, že prijali zálohu, to stačí.
misoft
01.07.15,18:48
Choď tam a pýtaj si ju späť. Ak budú oné... tak ty na nich tiež oné.... že ich zažaluješ pre neoprávnený majetkový prospech... a že budú mať "skvelú reklamu"....
Luky963
01.07.15,18:57
To som mu aj povedal a on povedal že môžem mu tam prísť s policiou aj s pravnikom ale on mi zalohu neda.
Andy Kralik
01.07.15,19:48
Nejde o neoprávnený majetkový prospech. Na príjmovom doklade je jednoznačne napísané že bola zaplatená záloha. Ten kto ju platil musel vedieť čo to znamená.

Záloha sa preto volá záloha, lebo väčšinou prepadá keď dôvod prečo bola daná sa nesplní...

Ber to tak, že keď auto rezervoval pre teba nemohol ho predať inému záujemcovi.. On sa súčasne zaviazal to auto inému nepredať..

Podmienky ohľadom prijatia zálohy a záväzkov ktoré z toho vyplývajú budú mať určite uvedené v nejakých všeobecných obchodných podmienkach. Zaplatením ste ich prijali a zaviazali sa ich dodržiavať.
jelalim
01.07.15,19:55
Ak by sa zaloha hala bala vracala, stratila by som vyznam. Podla mna nemas narok na vratenie zalohy.
Chobot
01.07.15,21:41
No tak ti ju nevrátia. Môžeš sa s ním súdiť. Čo iné ti máme poradiť?
buchač
02.07.15,04:02
Nože daj pre ten celkový obraz dve skutočnosti :
1. Typ auta a ročník
2. Kúpnu cenu auta