mackos
01.07.15,18:43
Dobry den. Vlastnim nehnutelnost v jednej obci kde nemam trv.pobyt a byvam v inej obci/meste kde mam trv. pobyt a platim komunalny odpad. Tam kde vlastnim nehnutelnost a nemam trv.pobyt ziadaju platit odpad. Nie je tam ani pristupova cesta a v zime sa tam nedostanem vobec. Platit ci nie? Za odpovede dakujem
buchač
01.07.15,17:09
MUSÍŠ.....chceš alebo nechceš, nevyhneš sa.
Ak budeš špekulovať, budú problémy...
Prístupová cesta s tým nemá nič a počasie už vôbec nie.
Ak nemáš zbernú nádobu, tak odpad polož na určené miesto.
--------------------------------------------------------
Pozri si VZN obce a dozvieš sa viac, alebo sa pýtaj na obecnom úrade.
kukučka
01.07.15,18:22
Mal by si spadať pod nejakú výnimku, aspoň zľavu, isto budú chcieť potvrdenie, že platíš inde
buchač
01.07.15,18:28
Kukuč

Neverím veľmi ...pre obce je to jeden z mála príjmov.

Ja som si vybavil skôr výnimku v meste, s tým, že mám dlhodobý prechodný pobyt na chalupe a tým pádom platím 50% za odpad.
Na chalupe je to plná taxa.
--------------------------------------------------
Aj by ma zaujímalo, že o akú čiastku sa jedná...;)
Lebo u mňa ide (na chalupe) o 20 € / 2 osoby / rok....a to je teda smiešna suma.
V meste je viac za kvartál.
misoft
01.07.15,18:29
Kua - výnimka? Šak zákon to píše jasne:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-582#f6277595
§77, ods.2a, §78, §79
+ VZN obce o obecnom poplatku za TKO. Obec to MUSÍ mať. A istotne je tam i niečo o zľave. A donesieš im z miesta trvalého pobytu lajstro, že tam za TKO platíš plnú pálku, takže by si nemal i tu platiť plnú sumu.
arizona
01.07.15,19:06
Informuj sa na vasom obecnom urade,tam dostanes presnu odpoved. Niektore obce akceptuju potvrdenie,ak platis na mieste trv.pobytu,tak nevyzaduju platbu.
Ale zalezi to od rozhodnutia samotnej obce,ci vyjdu obyvatelom v ustrety,alebo nie.
Mali by to mat zapisane vo VZN,pozri na nete,mozno ma obec svoju web stranku.

Ak neuznaju,ze platis inde,skus sa s nimi dohodnut aspon na zlave,napr.50%.
Niektore,hlavne male obce su odkazane na kazdu korunu,ine su velkorysejsie...