rossoner87
02.07.15,09:54
Dobry den, chcem sa spytat ci je mozne dostat prispevok na podnikanie a zaroven byt spolocnikom v s.r.o.?

Dakujem
veronikasad
02.07.15,07:56
si evidovaný na UP ?
avalik
02.07.15,07:57
Aky prispevok? Pre koho? Splocnika na zalozenie zivnosti alebo pre sro?
rossoner87
02.07.15,09:39
ano..od januara som evidovany na urade prace a chceme s 2 kamaratmi zalozit s.r.o. v ktorej by som bol spolocnik a zaroven konatel..popri tom si chcem otvorit zivnost na ktoru by som chcel poziadat o prispevok na podnikanie..je to mozne??
veronikasad
02.07.15,09:46
doporučujem s.r.o. zakladať až po získaní príspevku na podnikanie.
rossoner87
02.07.15,09:49
mohol by s tym byt nejaky problem? ak by som aj zacal figurovat v s.r.o. az po ziskani prispevku tak nemozu mi ten prispevok potom spatne odobrat??
veronikasad
02.07.15,09:52
Po získaní príspevku nie, ak budeš živnosť prevádzkovať v súlade s podn.plánom.
Spoločník sa pre účely zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO a mohlo by sa stať, že ťa vyradia z evidencie pred získaním príspevku. Za určitých okolností sa to dá obísť, ale chce to veľa nervov obhájiť si to pred byrokraciou úradníkov.
rossoner87
02.07.15,10:31
dakujem velmi pekne za odpoved :) ak tomu spravne chapem tak idelane bude zostat na urade prace pocas celeho toho procesu schvalovania prispevku, absolvovat skolenie, obhajit podnikatelsky zamer pred komisiou..po schvaleni prispevku budem vyradeny z evidencie a az potom zacat riesit veci ohladne s.r.o.