mumubr
02.07.15,18:27
Dobrý večer vedeli by ste mi poradiť ohľadne prechodu práv a povinnosti z prácovnych práv? Platí to aj pre takého zamestnávateľa, od ktorého sa časť oddeli, a to bude zamesntávateľ s iným IČom a aj nove DIČ bude mať Aký je tam postup čo sa týka zákonnika práce?
Consultix
21.07.15,09:22
Ako vznikol novy zamestnavatel? Rozdelenim, predajom podniku?
mumubr
21.07.15,09:43
určitá časť zamesntnávateľa sa rozdelila
Consultix
21.07.15,09:52
Pokial sa jednalo o rozdelenie spolocnosti, cim vznikol novy pravny subjekt (nove ICO, nasledne novy DIC), tak v zmysle podmienok rozdelenia spolocnosti presla skupina zavazkov a pohladavok na novu spolocnost - predpokladam aj vratane pracovnych zmluv. Takze vsetko ide dalej podlauzavretych zmluv.
Prerokovanie pred rozdelenimv zmysle § 237 Zakonnika praceprichadza do uvahy v pripade kolektivnych pracovnopravnych vztahov § 229 a nasl. ZP
mumubr
21.07.15,09:58
takže je to prechod práv, pracovne zmluvy nevytváram nové, dovolenky aj priepustky pokračujú. a mám urobiť v starej firme evidenčné listy a potvrdenia na daň
vystaviť?
Consultix
21.07.15,10:02
Treba si hlavne nastudovat dokumentaciu k rozdeleniu, ako tam boli definovane podmienky. Vnimam to skor z pravneho hladiska, nerad by som sa miesal do prace mzdarov a personalistov, to je skor chutova pre nich ;) Skor by som to smeroval na SocPoist, ze ako vnimaju oni tuto situaciu: ci dokazu spracovat tu informaciu, ze nezmenil sa pracovny vztah, ale predsa sa zmenil zamestnavatel (jeho ICO a ICZ). Ale skor si myslim, ze na taketo specifikum ich system nemysli a bude treba pod starym ICO/ICZ vsetko uzavriet a pod novym subjektom zacat odznova. Ale je to len odhad...
mumubr
21.07.15,10:06
ďakujem pekne ale s právneho hľadiska je to to čo riešim prevod a prechod práv že?
Consultix
21.07.15,10:16
V otazke pisete, ze sa cast oddelila. Jednalo sa o predaj podniku? Ak ano, bola sucastou zmluvy o predaji podniku prevod prav a povinnosti tychto pracovnopravnych vztahov? Ak ano, jedna sa o prechod prav. Tazko sa k tomu zavazne vyjaruje, ak nepozname pozadie a detaily...
mumubr
21.07.15,11:05
Ďakujem za ochotu a trpezlivosť so mnou. Presne neviem či ide o predaj podniku takže to musim presne zistiť.