matulienko
02.07.15,20:30
Ahojte, potreboval by som pár rád a informácií ohľadom katastra a ROEP.
Rodičia kúpili dom v roku 76 na jednom pozemku a ešte jeden priľahlý pozemok. Až donedávna bolo všetko ok. Ale po ROEP začali problémy. Najskôr rodičom poslali že nepriznali jeden pozemok, ide o parcelu registra E. Táto parcela sa objavila z nenazdajky pozdĺž pozemku rodičov ktorý po ROEP prešiel na parcelu registra C(E má asi 110 m štvorcových pravdepodobne už pod štátnou cestou). Takže teraz sú na liste vlastníctva parcela E a zároveň C rovnakého parcelného čísla. Začali sme zisťovať ale mama vybavovala ešte dedičské konanie po svojich rodičoch a tak sa tomu rodičia moc nevenovali. Teraz zomrel aj otec a pri zahájení dedičského konania sme zistili že po ROEP sa zmenil aj druh využitia pozemku na parcelách. Medzitým som ešte zistil že tam vznikla ďalšia parcela asi 40 m štvorcových z rovnakým číslom ako je druha parcela rodičov. Pre zmenu teraz je parcela C na rodičov ale parcela E na pôvodných vlastníkov od ktorých pozemky s domom kúpili.
Na katastri nám veľmi nepríjemná a neochotná pani povedala len toľko že si máme dať urobiť nový geometrický plán a že druh užívania pozemku bol v kúpnej zmluve nesprávne určený lebo že sa to už v 50-tych rokoch menilo. Podotýkam že zmluva bola spísaná na notárstve a riadne zaregistrovaná.
Čo s tým môžeme robiť.
Ďakujem za každú radu.
Erzebeth
05.07.15,21:19
Kedy bol robený ROEP?
matulienko
07.07.15,03:37
ROEP mal prebehnúť v 2000 a zapísaný bol do katastra v 2002.
Erzebeth
09.07.15,22:41
Rozhodnutia ROEP sa už nedajú zmeniť, prešlo veľa času. Kto bol na parcelách zapísaný na LV ako vlastník pred ROEP? Máte nejaký starý LV pred ROEP?
matulienko
10.07.15,03:40
List vlastníctva pred ROEP nemáme, ale tie parcely kupovali rodičia ako parcely registra E. Parcely prešli na rovnaké parcelné číslo ale registra C a objavili sa nové malé parcely registra E s rovnakými číslami pričom jedna je na rodičov a druhá na pôvodných vlastníkov od ktorých to kupovali.
A neviete náhodou ako je to s kúpnou zmluvou ak na nej niesu všetky stavby zapísané? Bolo mi povedané, že kedysi keď sa predával pozemok tak sa predával aj zo všetkým čo na ňom stojí a preto nemuseli byť na kúpnej zmluve všetky stavby uvedené. Neviete náhodou ako to bolo okolo toho roku 76?