Marek Rusnák
03.07.15,08:36
Ahojte, potreboval by som poradiť s nasledovnou situáciou:
- zamestnanec mal pracovnú zmluvu na dobu určitú, ktorá končí 31.8.2015
- v júni 2015 však podpísal dodatok k pracovnej zmluve - zmenu na dobu neurčitú, pričom je tam uvedené, že účinnosť je od 1.9.2015
- zaujímalo by ma, aký je teda aktuálny status (júl 2015) - vzťahujú sa na zamestnanca už výhody a záväzky ako pri dobe určitej alebo neurčitej? Napríklad keď by sa zamestnanec rozhodol ukončiť pracovný pomer 31.8.2015, môže to zamestnávateľovi oznámiť v júli resp. v auguste, t.j. pred dátumom účinnosti zmeny z doby určitej na dobu neurčitú? Alebo už teraz (v júli) platia pravidlá o výpovednej lehote?

Ďakujem za odpovede!!

Marek
veronikasad
03.07.15,07:51
Dňom podpísania dodatku sa pracovný pomer zmenil na dobu neurčitú. Zamestnanec môže ukončiť pracovný pomer dohodou v zmysle § 60 ZP (so súhlasom zamestnávatela), alebo uplynutím výpovednej doby, ktorá začína plynúť prvým dňom nasl. kal. mesiaca po doručení výpovede.
Marek Rusnák
03.07.15,14:19
Aky ma potom zmysel definovat ucinnost az od datumu, kedy konci povodna zmluva na dobu urcitu? Nie je to matuce? Clovek by si myslel, ze datum ucinnosti definuje platnost dodatku, a nie datum podpisu zmluvy..
veronikasad
03.07.15,15:46
o čo ti vlastne ide ?
Tweety
03.07.15,15:48
ak si nechcel PZ predlžiť, nemal si jej dodatok podpisovať
Marek Rusnák
03.07.15,15:51
nejedna sa o moje zamestnanie, potrebujem to vsak vediet, pretoze je to nestandard, keby sa to niekedy prihodilo mne.. ide o to, ze ci existuje dovod, pre ktory zamestnavatel naschval uvedie datum ucinnosti az po ukonceni doby urcitej, napr. preto, aby on mal zadne dvierka, aj ked sa to na prvy pohlad moze zdat ako neobvykly tah.. napr. v mojom pripade moj zamestnavatel uviedol datum ucinnosti den podpisu dodatku..
Tweety
03.07.15,16:16
aj tvoj aj ten vymyslený prípad má rovnakú váhu, ide jednoznačne o predlženie PZ