MartuskaB
03.07.15,08:39
Už viacej rokov do zadu ma trapia susedové holuby, ktore su vzdialené od mojho pozemku 8 m,maju volieru,ale kd ich sused výpúšťa ,lietaju ponad naš pozemok,zahradku ,v ktorej pestujeme zeleninu,sa dadu do nej,špinia parepety na oknach vlasne je to hruza.Upozorňovali sme ho doposial len ustne v ramci dobrých vzťahov ,ale to nepomaha, Ma ich asi 30ks Ako si to spravne zabezpečit aby nam nešpinili a nesadali do zahrady.
MartuskaB
03.07.15,06:53
Nemam prak , ale važne čo s tým??????????
Peggynka
03.07.15,07:02
Nandrolon
03.07.15,07:33
Ja som dal tento jednoslovný komentár vtedy, keď tu bola prázdna téma iba s názvom, teraz je to už nevhodné...
Chobot
03.07.15,07:56
A iné vtáky a zvery vám v záhrade nešpinia?

Alebo to je ten sused, ktorý ti nedovoľuje prechod cez pozemok, tak sa mu chceš nejako pomstiť?
Ing. Ľubomír Janoška
03.07.15,08:37
Neviem, či je to ten istý sused, ale môžem potvrdiť, že holuby patria k najnepríjemnejším návštevníkom - buď bučia horšie než kravy (nadránom) alebo produkujú "guano" v množstve neprimeranom ich hmotnosti :( (rozumej "naloží viac, než sám váži")
PS - nám od holubov pomohli (a pomáhajú) poštolky - nie atrapy, ale origoš.
Chobot
03.07.15,08:45
JA viem, koľko dokážu holuby naložiť. Pamätám si, že nielen babka na dedine, ale aj okolití susedia chovali holuby. Skoro každý dvor mal holubí dom, babka ich mala na povali.

Dnes človek vytlačil všetko zverstvo zo svojich príbytkov a vadí mu už aj to divoké (ježkovia, vrabce). KEby to vadilo nejakému novousadlíkovi, nepoviem. Ale ak sa sťažuje človek, ktorý býva desiatky rokov na dedine, kde sa odjakživa chovali holuby...

Na našom bytovom dome si niektorí dali na balkón také trblietky. Včera som videl, ako si na zábradlí balkóna vedľa tých trblietok sedí holub. Takže na všetko, čo je neživé, si časom zvyknú a prestanú sa toho báť. Preto by pomohla podľa mňa nejaká mačka, ktorá by mala záľubu v love holubov. Ale to by jej zase mačka špinila na dvore.
MartuskaB
03.07.15,08:50
Vidim ,že ste prepojený , ide o poriadiok a spravodlivosť a Vy ste povinný poradiť občanovi bez akehokoľvek si spajania situacii ,ale už by ste si s tejto diskusie mohli urobiť aj vlastný názor na suseda,alebo by ste boli v tomto smere taký ako on? Pýtala som sa konkrétne riešenie Vaša odpoveď je na urovni jednej klebetnej baby na dedine. Keď chcete odpovedať tak odpovedajte na otazku, bola zrozumitelná.Vás by som za suseda asi nechcelaaa nakoniec som len dcera babky ,ktora to celé roky znáša a neopvážili sa niekomu napísať ,tak to píšem ja ,lebo to už prekročilo ramec drzosti a sused ked vidi že nič nepodnikame zachádza do krajnosti.Pokial ste po nepochopili tak to nekomentujte.Ďakujem
lujza.j
03.07.15,08:59
To su tvoje temy tu...nik nie je prepojeny....
Chobot
03.07.15,09:03
1. tu nie je nikto povinný nič radiť. Porada je dobrovoľné diskusné fórum, každý prispieva bezplatne, dobrovoľne podľa skúseností a svojich znalostí.

2. Každý môže napísať svoj názor k otázke, pokiaľ príspevok je v súlade s etiketou porady. JA som sa len spýtal 2 otázky, ničim som ťa neurazil, o ničom neklebetím.

3. Rada bola -
a) nainštalovať do záhrady umelé dravce (živého dravého vtáka asi kvôli tomu chovať nebudeš)
b) zaobstarať si mačky
c) natiahnuť nad záhradu vlajky, ako sú nad autobazármi (aj tam slúžia ako ochrana proti vtákom, ktoré by svojim trusom zašpinili autá)
d) kúpiť si pirátov a ak holuby sadnú na dvor, tak medzi nich jedného hodiť. Oni sa naučia, že na tom dvore je to nebezpečné a časom tam prestanú lietať.
lubko6394
03.07.15,09:08
Akási si nabrúsená že Ti niekto neporadí, lenže je tu etika Porady a čo by som robil ja sem nie je dovolené napísať. Od Búchača by si dostala jednu a účinnú radu, ja len napoviem otázkou: Čo ten holub zväčša žerie ?
Ing. Ľubomír Janoška
03.07.15,09:44
:MartuskaB
Toto nebolo primerané
Chobot
03.07.15,09:55
To bolo ku ktorému komentáru?
arizona
03.07.15,10:38
Asi neurobis nic,lebo holubom sa neda vysvetlit,kde su hranice pozemku. Ludia v rod.domoch chovaju rozne zvierata,nemozno im to zakazat.
A ty si myslis, ze ti zahradu znecistia len susedove holuby? Ver, ze nie,len to mozno nevidis.

Moji susedia chovaju napr. svine. Ten smrad a muchy by som velmi rada s tebou zamenila za holubov...
MartuskaB
03.07.15,11:58
Tak potom neoblbujte ludi.ale piste pravdu od porady
Ing. Ľubomír Janoška
03.07.15,12:05
:Chobot
dobrá otázka, prepáč, doplnil som dodatočne adresáta pred komentár :)
MartuskaB
03.07.15,12:07
Čo si potom na porade a načo tam figurujes aby si zarobil????????
lubko6394
03.07.15,12:24
A čo Ti ponúkam výživové granule pre holubov s optimálnym zložením stopových prvkov alebo si mi poslala peniaze za radu na účet ? Tak to tu nebolo a hádam a dúfam že ani nebude. Máš asi problém s pochopením čítaného textu, ale to zistil aj minister školstva že sme na tom biedne. A ešte jedna vec: Ak Ti niekto čosi navrhne čo sa Ti nepáči, tak mu prosím nenadávaj. Radí sa tu zadara a niekedy sa stane že to aj za toľko stojí.
Žabinka
03.07.15,12:29
a tebe MartuskaB z toho tepla preskočilo??? to si myslíš že na poradení sa tu zarába??? už veľa prípadov som tu zažila, ale ty exceluješ.. zaplať si právnika, a nech ti tvoj problém odborne vyrieši..
Žabinka
03.07.15,12:31
už som musela zareagovať, ale dlho som sa držala..:cool:
vlado 33
03.07.15,14:02
Ja by som to riešil takto:
Najprv by som zavolal suseda na obhliadku môjho príbytku.
Upozornil by som ho na znečistené parapety a okná, nech to chodí pravidelne čistiť, + spraviť fotodokumentáciu. Na viac sa sťažovať nemôžeš (nevieš dokázať).
Keď nebude ochotný, pohroz, že zavoláš upratovaciu službu na odstránenie výkalov a dáš mu to preplatiť.
Podaj sťažnosť na Obecnom úrade.
Upozorni ho, že jeho holuby na svojom pozemku nestrpíš a nech on spraví opatrenia. Keď nič nezaberie, tak kafíčko, tabáček, vzduchovka, broky pomôžu.
IIla
03.07.15,15:43
Keď som kedysi bývala na internáte, holuby nám špinili na balkón. Jedného dňa som tú dlážku umyla... Potom chodili menej. Asi po treťom umytí dlážky tam prestali chodiť na WC...
Možno by aj u Vás pomohol podobný postup.
Ak by ste chceli, aby Vám nechodili do záhrady, na to niektorí majú strašiakov... To by som však nerobila. Neviem, či by strašiak fungoval aj na hmyz... Mimochodom vedeli ste, čím sa živia holuby (https://www.google.sk/#q=%C4%8D%C3%ADm+sa+%C5%BEivia+holuby)? :-)
bettylou
30.08.15,11:32
skap, že serieš do hajzlov a ide dalej do čističiek, šak ty čistá jak konvalinka, a v prelete nas..ť na parapetu, to kto dokáže?? či máš ich na streche. k.ava to len k tvojej reakcii na chobota a ˇdalších normálnych ľudí