BudúcaVlogerka
03.07.15,10:41
Dobrý deň. Mám taký problém; do tabletu Lenovo IdeaPad10 sa mi nechce nainštalovať žiadna aplikácia. Vymazala som všetky ostatné,vrátane medií a niektoré predinštalované aplikácie,ktoré nepoužívam som zakázala. Napriek tomu mi vždy cez Google Play vypisuje,že sa aplikácia nemohla nainštalovať z dôvodu malého ukl. priestoru. Skúsila som aj niektoré aplikácie na vymazávanie no nič.. Prosím pomôžte.. Súrne to potrebujem..
Ďakujem..:/
buchač
03.07.15,09:23
Aplikácie ukladaj na kartu a nie do samotného tabletu.
Vymaž aj nepotrebné fotky a iné veci, ktoré zaberajú miesto.
viktorviktor
03.07.15,13:53
tablet je v poriadku , príčina je verzia androidu, od 4.2.2 do internej pamäte dostaneš sťahovaním veľmi málo, záleží od veľkosti pamäte a množstva programov ktoré máš uložené, samotný systém si pre svoju prácu ponecháva niečo vyše 600MB a preto vypisuje že je nedostatok miesta aj keď tam je, a app su robené tak, že sa sťahujú do internej pamäte a keď to nemajú zakázané tak ich vieš presunúť na kartu, ale sú app s ktorými dokážeš presunúť všetko
takže aj keď si niečo poodstraňovala a presunula tak v systéme toho veľa zostalo a preto nemôžeš z obchodu nič stiahnuť, neviem kde to presne je ale je potrebné vymazať vyrovnávaciu pamäť a vymazanie údajov, je to na jednom mieste, treba hľadať a tiež tieto položky nájdeš u každej jednotlivej aplikácie v nastaveniach /tiež vymazať/, tým sa ti uvolní miesto, sd karta je podľa googlu iba na ukladanie foto, kníh a hudby, na množstvo apiek zabudni,
jednoducho musíš mať viac volného miesta ako 600MB

tak už som to našiel
v Nastaveniach najdeš Ukladací priestor a v v internom ukladacom priestore tuk na Udaje uložené vo vyrovnávacej pamäti pre všetky aplikácie a po vyskočení okna OK
tým by sa mala uvolniť značná časť pamäte,