nikula
03.07.15,09:34
Pri podávaní mesačného prehľadu za zamestnancov na daňový úrad za minulý mesiac som zistila, že za predošlý mesiac nebol poslaný.
Čo teraz???? Odoslať teraz, ale bude z toho pokuta?
Máme zamestnaného iba 1 dohodára, ktorý v tom mesiaci neodrobil nič, ale neriešili sme to odhlásením zo sociálnej poisťovne a ani sme nerušili na DU platenie dane. Výkaz je teda nulový.
Výplatu robím väčšinou na začiatku mesiaca, ale v zdravotnej máme nastavený dátum k poslednému dňu v mesiaci (neviem ako to je na SP a DU).
Dalo by sa to poslať bez pokuty ....
kn-alka
03.07.15,09:35
a potom ďaľší bol podaný?
nikula
03.07.15,09:36
no dnes som poslala za jún, ale za máj nie je
kn-alka
03.07.15,09:37
nemala si posielať :(
kn-alka
03.07.15,09:38
mala si poslať zrušenie registrácie na daň zo závislej činnosti a bola by pokuta len za oneskorené odhlásenie firmy, takto bude pokuta za nepodaný prehľad, pri FO je to cca 30€, pri s.r.o. 60€
nikula
03.07.15,09:43
Vlastne aj ten výkaz za jún je v nulovej hodnote. Ja som ho odoslala a keď som si kontrolovala, či ho odoslalo, tak som zistila, že predošlý nemám. A koľko je pokuta za oneskorené odhlásenie firmy?
kn-alka
03.07.15,09:48
už je to jedno, tak, či tak bude pokuta, podaj za máj a čakajte

to odhlásenie firmy nie je korektné, nakoľko dohodára ste neodhlásili, len nepracoval v tom mesiaci, to som písala len pre to, že by sa dalo z toho takouto formou vykľučkovať

Ak ste však poslali prehľad za jún, radšej podaj aj za máj a čakaj pokutu.
nikula
03.07.15,10:57
informovala som sa na DU, že ak nie je odvodová povinnosť, nemusí sa podávať nulový prehľad :) potešilo ma to
kn-alka
03.07.15,11:00
a kto ti podal túto informáciu? tvoj správca dane?

nebudem sa hádať, ale pokiaľ viem, ak mám prihláseného zamestnanca-dohodára tak sa prehľad musí podávať hoc aj nulový. To že daň vyšla nula, neznamená, že nemáš zamestnanca.

ale DÚ má vlastné pravidlá - ničím neprekvapí :D
mondes
03.07.15,11:03
Áno presne tak. Ak ste nevyplatili žiadnu mzdu, tak nie je povinnosť posielať ani MV. Ale ak sa pošle, nič sa nestane. Ja pre istotu posielam stále, aby som nemala chaos kedy a či som poslala. Ale tak či tak, nič vám nehrozí. :)


http://www.podnikam.webnoviny.sk/uctovnictvo/zamestnanci-mzdy/podavanie-prehladu-vyplatenych-mzdach-odvedenej-dani/36648
marjankaj
03.07.15,11:09
§39
(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
marjankaj
03.07.15,11:10
Ale tentoraz sa riadil zákonom o dani z príjmov §39/12