dz3
03.07.15,13:50
Medzi zamestnancom a zamestnávateľom bola dohodnutá čistá mzda. V zmluve však bola uvedená vyska hrubej mzdy taka, z ktorej vypočítaná čistá mzda bola nizsia ako slubena, kedze zamestnávateľ tam uz zahrnul aj danovy bonus, s ktorým spolu cistá mzd vychádzala naozaj tak ako bolo dohodnuté. Je to korektné zo strany zamestnávateľa?
Mila123
03.07.15,13:52
prečo si si uplatňoval DB ????
Tweety
03.07.15,13:54
DB nie je mzda. Na jeho nárok je potrebné splniť podmienky uvedené v § 33 Zákona o DzP.
dz3
03.07.15,13:59
Dakujem pekne. Podmienky DB splnam, ale nezda sa mi normalne dat mi cistu mzdu v dohodnutej vyske uz s bonusom vratane...
Tweety
03.07.15,14:00
obráť sa na zamestnávateľa
dz3
03.07.15,14:01
O uplatnenie db som zatial neziadal ale uctovnik ma pozna a vie ze v pedchadzajucom zamestnani som si db uplatnoval tak mi ho tam zahrnul
dz3
03.07.15,14:01
Alebo sa mylim?
dz3
03.07.15,14:03
Pytal som sa ho na to a on povedal ze mi tam zahrnul bonus. Teraz neviem ci to mam akceptovat ze to je v poriadku alebo sa ohradit, neviem ako to chodi
Dav
03.07.15,14:04
Poďakuj účtovníkovi, že Ťa obral o mzdu, alebo požiadaj o úpravu mzdy na dohodnutú sumu. DB si predsa môže uplatňovať aj druhý rodič, alebo Ty v ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní.
J+K
03.07.15,14:09
V zmluve je zrejme uvedené, že dostaneš čistú mzdu xxxx€, nemáš tam napísané čistú mzdu vrátane daň.bonusu, takže nie si povinný uplatniť si daňový bonus aby bola dohodnutá mzda dodržaná.

Obráť sa na zamestnávateľa, že Ti nevyplatil dohodnutú mzdu.

Nie je v moci zamestnávateľa donútiť Ťa poberať daňový bonus.

Ten môže poberať manželka, prípadne si ho môžeš vyžiadať budúci rok sám od daňového úradu prostredníctvom daňového priznania :)
veronikasad
03.07.15,14:45
Nežiadaj zamestnávatela o DB a reklamuj, že nedodržiava mzdové podmienky dohodnuté v PZ. DB si uplatni v daňovom priznaní, ktoré si podáš sám do 31.3.2016