ajacik
27.05.06,19:50
Ideme kupovať novú chladničku.
Dnes sme boli pozerať a je na výber:
- s jedným kompresorom
- s dvoma kompresormi

Už sme sa rozhodli, že chceme energetickú triedu A+ (30%-ná úspora).
Značku asi Elektrolux (môžte mi poradiť).

Ide mi o to, či majú ozajstný význam tie dva kompresory. Ked sa mraznička 2x do roka odmrazuje, vypnem aj ladničku (to nevadí).

Ked sú dva kompresory, dá sa nastaviť iná teplota v ladničke a iná v mrazničke. Využívate to?? - toto je ten môj problém, pre ktorý sa nevieme rozhodnúť.

Dakujem pekne.
Eulalia
27.05.06,20:30
Alenka, myslím, že tie dva kompresory majú význam vtedy, že ak sa jedno pokazí, druhé funguje. Aspoň mne to takto vysvetľovali, keď som kupovala novú kombi-chladničku+mrazák pred piatimi rokmi. Ale čo sa týka techniky som analfabet, tak si v obchode toto over, to Ti musia povedať.
ajacik
28.05.06,06:55
:):) dakujem

Lenže to vieš, že oni nás všade nahovárajú na dva. Lebo je to dosť drahšie.

Tak som chcela vedieť praktickú stránku.

pekný den ti prajem :)
ekopo
28.05.06,07:23
Pri jednom kompresore je vyššia záťaž na motor, je predpoklad skoršieho opotrebenia kompresora. Ešte nie sme na tom tak dobre, že chladničku kupujeme na 2 roky. Ja mám chladničku s mrazničkou na dva kompresory a nesťažujem si. Je pravda, že bola o niečo drahšia. Netreba sa pozerať len na to či je to A+ , ale dôležitá je uvedená spotreba kW za 24 hod. Môže sa stať, že B má menšiu spotrebu energie ako A. Ale to záleží od rôznych okolností. A mimochodom ja odmrazujem aspoň 4x do roka - aj s hygienického hľadiska.
Eulalia
28.05.06,07:38
Pri jednom kompresore je vyššia záťaž na motor, je predpoklad skoršieho opotrebenia kompresora. Ešte nie sme na tom tak dobre, že chladničku kupujeme na 2 roky. Ja mám chladničku s mrazničkou na dva kompresory a nesťažujem si. Je pravda, že bola o niečo drahšia. Netreba sa pozerať len na to či je to A+ , ale dôležitá je uvedená spotreba kW za 24 hod. Môže sa stať, že B má menšiu spotrebu energie ako A. Ale to záleží od rôznych okolností. A mimochodom ja odmrazujem aspoň 4x do roka - aj s hygienického hľadiska.

No vidíš - a tu sa prejavuje môj technický antitalent. Tá záťaž kompresora by mi teda vôbec nenapadla a asi by som tiež pozerala len na to A+.
Dík, zase som o niečo múdrejšia.:)
bepo
28.05.06,15:36
Alenka, myslím, že tie dva kompresory majú význam vtedy, že ak sa jedno pokazí, druhé funguje. Aspoň mne to takto vysvetľovali, keď som kupovala novú kombi-chladničku+mrazák pred piatimi rokmi. Ale čo sa týka techniky som analfabet, tak si v obchode toto over, to Ti musia povedať.
Ja by som povedal že jeden kompresor je pre chladničku a druhý pre mrazničku teda ak sa jeden pokazí tak 1 časť vôbec nefunguje
Evanka
28.05.06,15:57
Pri dvojkompresorovej chladničke jeden zabezpečuje chladenie v chladničke, druhý v mrazničke. Pre používateľa to znamená väčší komfort pri odmrazovaní, možnosť nezávisle od zmeny teploty v mrazničke meniť teplotu v chladničke a naopak, prípadne pri odchode na letnú dovolenku vypnúť chladničku a nechať pracovať iba mrazničku. Ja som kupovala dvojkompresorovú - Elektrolux s nulovou zónou. Som nadmieru spokojná.
Eulalia
28.05.06,15:59
Ja by som povedal že jeden kompresor je pre chladničku a druhý pre mrazničku teda ak sa jeden pokazí tak 1 časť vôbec nefunguje

Vidíš, aké dôležité je presné vyjadrovanie? Takto som to myslela, že keď sa pokazí kompresor chladničky, funguje aspoň mrazák. Ale v tej rýchlosti a pri mojej technickej zdatnosti.....:mad: